Skip to main content

Ar valdības nama izgaismošanas projektu godinās Latvijas izcilākos cilvēkus

Šogad Ministru kabinets gaismas festivālā „Staro Rīga” piedalīsies ar projektu „Cilvēka mūžs Latvijai”. Valdības nama izgaismošanas projekts būs kā veltījums Latvijas izcilākajām personībām, spožajiem prātiem un cilvēkiem, ar ko lepojamies.

Projekta ideja balstīta uz Ministru kabineta balvu – vienu no valsts augstākajiem apbalvojumiem, ko piešķir par nopelniem demokrātiskas un tiesiskas valsts attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā darbā. Balvas prestiža dēļ to varētu saukt par Latvijas „Nobela prēmiju”.

Šo balvu kopš 1995. gada saņēmuši vairāk kā 70 cilvēki un institūcijas, un īpašā iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, kuras 20 personības tiks iekļautas projektā un attēlotas uz valdības nama.

Teju 300 iedzīvotāju balsojumā noskaidrots, ka Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projektā viņi vēlas redzēt dzejnieku Imantu Ziedoni, Maestro Raimondu Paulu, diriģentus brāļus Kokarus, Ausmu Derkēvicu un Andri Nelsonu, režisorus Jāni Streiču, Oļģertu Kroderu, Alvi Hermani un Lailu Pakalniņu, pianistu Vestardu Šimkusu, akadēmiķi Jāni Stradiņu, gleznotāju Džemmu Skulmi, vijolnieci Baibu Skridi, šķēpmetēju Jāni Lūsi, operas solistu Kārli Zariņu, kardiologu Andreju Ērgli, Rundāles pils muzeja direktoru Imantu Lancmani, vēstnieci Sandru Kalnieti, dzejnieku Andreju Eglīti un profesoru Leonīdu Vīgneru.

Projektā tiks iekļauti arī šā gada Ministru kabineta balvas laureātu attēli – skeletona treneris Dainis Dukurs, režisors Rolands Kalniņš, dzejnieki Anda Līce un Knuts Skujenieks, akadēmiķis Linards Skuja.

Projektu atklās šo ceturtdien, 15. novembrī, plkst. 18:00 iepretim Ministru kabineta ēkai (alejā) Brīvības bulvārī 36. Pasākumā klāt būs Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un akadēmiķis Jānis Stradiņš, kas pētījis Ministru kabineta balvas vēsturi un klātesošajiem par to arī pastāstīs. Ikviens interesents aicināts piedalīties!

Pasākumu plāno apmeklēt arī tās personības, kuru attēli iekļauti MK ēkas izgaismošanas projektā – J. Streičs, J. Lūsis, Dž. Skulme, I. Lancmanis, S. Kalniete, L. Pakalniņa, R. Kalniņš, A. Līce u.c.

Izgaismošanas projekta „Cilvēka mūžs Latvijai” idejas autore ir Valsts kanceleja, to palīdz īstenot SIA „TVreklāma.lv” un SIA „A – Sound”. Savukārt finansiāli atbalsta Rīgas Dome un VAS „Latvijas dzelzceļš”.

Ministru kabinets gaismas festivālā piedalās jau otro gadu, pērn ar projektu „Latvijas karoga stāsts”.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pavlova
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082902
[email protected]

Dalies ar ziņu