Skip to main content

Ar VIENOTĪBU Latvija iegūs stabilu un ilgtspējīgu politisku spēku

VIENOTĪBAS dibināšana 6. augustā būs sākums ilglaicīgam un ietekmīgam politiskam spēkam. Tā būs jauna VIENOTĪBA ar jaunu spēka pakāpi, kas mums nepieciešams, lai Latvijā nodrošinātu izaugsmi un attīstību, šodien, 15. jūlijā, uzrunājot pirmās jaunveidojamās VIENOTĪBAS partijas Domes sēdes pārstāvjus, pauda apvienības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Dibinot VIENOTĪBU kā vienotu partiju, Latvija iegūs stabilu un ilgtspējīgu pilsoņu pārstāvniecību, spēku, kas spēj stingri iestāties par pilsoņiem svarīgām vērtībām un spēj nodrošināt stabilu attīstību valstij, Domes sēdē norādīja Āboltiņa, atgādinot, ka VIENOTĪBA jau šobrīd ir varas partija un šī varas kompetence partijai aizvien nerimstoši jāattīsta. „VIENOTĪBAI visaugstākajā līmenī jāpaceļ partijas kā demokrātiskas organizācijas rīcībspēja. Mums jākļūst par jaunas politiskās kultūras tradīciju karognesējiem, partiju, kura ar vislielāko atbildību ieliek stūrakmeņus Latvijas demokrātijas un labklājības pamatos,” uzsvēra Āboltiņa.

„VIENOTĪBAI jākļūst par partiju, kurā brīvība, kārtība, taisnīgums ir pamats. Kurā drošība, ģimene, veselība ir valstiskas vērtības. Kurā gudrība, labklājība, patriotisms nodrošina pilsoņu dzīves kvalitātes nepārtrauktu paaugstināšanos,” savā uzrunā pauda Āboltiņa.

Tāpat Āboltiņa uzsvēra, ka opozīcija nav VIENOTĪBAS dabā un partija darīs visu, lai aizstāvētu savu vēlētāju intereses. „Politika nav vienas vēlēšanas, valsts nav ne gads, ne četri, ne desmit. Augsta politiskā kultūra nozīmē konsekvenci un stingru nostāju jautājumos, kas ir izšķirīgi ilgtermiņā. Tikai tā var rasties tradīcijas, kuras par savām varēs atzīt arī nākamās paaudzes,” pauda Āboltiņa.

Komentējot Valda Zatlera ieceri dibināt jaunu partiju, Āboltiņa norādīja, ka Zatlers ir bijis VIENOTĪBAS sabiedrotais prezidenta amatā, atbalstot VIENOTĪBAS darbu gan krīzes pārvarēšanas, gan ekonomikas stabilizēšanas laikā, un bija labs partneris cīņā par tiesiskumu. „Arī tagad Zatlers ir VIENOTĪBAS potenciālais sadarbības partneris Nr. 1, jo mums ir daudz kopīgu mērķu. Tomēr, šķiet, atšķiras mūsu domas par ceļu, kādā panākama Latvijas ilgtermiņa izaugsme,” norādīja Āboltiņa.

„Šis ir saspringts, nozīmīgs izcilu iespēju laiks, kad cīņa par demokrātijas vērtībām kļūst izšķiroša,” savā uzrunā norādīja VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

10. Saeima, lai arī ar 60% atjaunotu deputātu sastāvu, diemžēl apliecina, ka „svaigu asiņu pieplūdums” pats par sevi vēl negarantē politiskās kultūras kvalitatīvu izaugsmi, pauda Kristovskis, atgādinot, ka Saeimā joprojām darbojas tādu politisku spēku vairākums, kuri tieši visnozīmīgākajos valsts attīstības un izaugsmes, morāli ētiskajos jautājumos bez sirdsapziņas pārmetumiem pārkāpa valdību veidojošās koalīcijas mērķus un sadarbības principus, izkropļoja valdības darbības jēgu, daudzkārt sadarbojās ar opozīciju, lai sasniegtu nepārprotami apšaubāmas, šauru interešu grupu un savu patronu jeb oligarhu ieceres. „Tikmēr plaisa trūcīgo un pārtikušo starpā ir turpinājusi pieaugt. Rezultātā 10.Saeima tiek atlaista,” savā uzrunā atgādināja VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs.

„VIENOTĪBA tika pulcēta, lai šādus trūkumus un valsts nozagšanu novērstu. Šī ir izcila iespēja un laiks, kad sākt nākamo mūsu valsts attīstības posmu vēl šīs četrgades laikā, un VIENOTĪBA apliecina konsekvenci virzībā uz šo mērķi,” pauda Kristovskis.

Savukārt VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs klātesošajiem atgādināja par valdībā paveiktajiem darbiem tiesiskuma, labas pārvaldības un sabiedrības tiesību un drošības nodrošināšanā.

Tieslietu ministrija šajā laika veikusi vairākus pasākumus, lai uzlabotu tiesu darba efektivitāti, izlīdzinātu tiesu noslodzi un, mainot tiesnešu disciplinārlietu izstatīšanas regulējumu, viestu lielāku sabiedrības uzticību tiesnešu dicsciplinārlietu izskatīšanas procesam. Tāpat nozīmīgs veikums ir Saeimā pieņemtie grozījumi Komerclikumā, kas ļaus atklāt ofšoru patiesos labuma guvējus, kā arī Saeimas lēmums Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināt Sanitu Osipovu, atgādināja Štokenbergs.

Arī Iekšlietu ministrijā īstenota virkne darbu, kā rezultātā pilnveidota gan sistēmā strādājošo atalgojuma sistēma, gan uzlabota iekšlietu sistēmas efektivitāte un caurskatāmība. Tāpat nozīmīgs bijis darbs sabiedrības drošības garantēšanai, norādīja Štokenbergs.

Kā iepriekš ziņots, šodien Rīgā notiek pirmā jaunveidojamās partijas VIENOTĪBA Domes sēde, kurā kopīgās diskusijās VIENOTĪBAS pārstāvji apspriež politisko situāciju valstī un izskata jautājumus, kas saistīti ar VIENOTĪBAS pārtapšanu partijā.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu