Skip to main content

Ārkārtas sēdē izskatīs ēkas daļējo sabrukšanu Buru ielā 9

2015.gada 11.martā plkst.16:00 notiks Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas ārkārtas sēde, lai izskatītu jautājumu par dzīvojamo māju Buru ielā 9 drošību, daļējās sabrukšanas iemesliem, Rīgas namu pārvaldnieka īstenotās apsaimniekošanas kvalitāti, mājas parādu un citiem ar ēkas līdzšinējo un turpmāko ekspluatāciju saistītiem jautājumiem. Sēdes sasaukšanu ir pieprasījuši Vienotības deputāti Valdis Gavars un Kārlis Strēlis. Pieprasījumu parakstījuši arī Nacionālās apvienības deputāti.

7. martā ap plkst. 23 Rīgā, Buru ielā 9, sabruka divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī tika bojāta mājas ārsiena. Dzīvības un veselības apdraudējuma dēļ no šīs ēkas, kā arī no blakus mājas tika evakuēti kopumā 16 cilvēki. Kā deputātam Valdim Gavaram stāstījuši mājas iedzīvotāji mājas pagrabs jau aptuveni desmit gadus ir piepildīts ar ūdeni, kas ilgstoši bojājis mājas konstrukcijas, un tas iespējams bijis nelaimes iemesls. Iedzīvotāji deputātam skaidroja, ka vairakkārt vērsušies Rīgas namu pārvaldniekā, bet palīdzību nav saņēmuši.

„Apsaimniekotājs nedrīkstēja pieļaut, ka iedzīvotāji turpina dzīvot mājā, kas var sabrukt. Un nav svarīgi, bija vai nebija iedzīvotājiem parāds par apsaimniekošanu, jo cilvēku dzīvība ir svarīgāka,” uzsver Valdis Gavars.

Uz sēdi ir aicināta Rīgas namu pārvaldnieka vadība. Deputāta rīcībā ir informācija arī par citām Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekotām ēkām, kuras ir uz sabrukšanas robežas.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu