Skip to main content

Ārlietu ministra paziņojums saistībā ar tiesas spriedumu Jūlijai Timošenko

Saistībā ar tiesas spriedumu bijušajai Ukrainas premjerministrei Jūlijai Timošenko ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ir nācis klajā ar sekojošu paziņojumu:

„11. oktobrī Kijevas Pečerskas rajona tiesa ir pasludinājusi spriedumu bijušajai Ukrainas premjerministrei Jūlijai Timošenko. Šis tiesas process bija nopietns pārbaudījums Ukrainas tiesu varai. Jau agrāk pieņemtie lēmumi, piemēram, drošības līdzekļa maiņa uz apcietinājumu radīja šaubas par taisnīga, pārskatāma un neatkarīga tiesas procesa norisi. Tomēr arī šodien ar nožēlu jākonstatē, ka tiesas pasludinātais notiesājošais spriedums J. Timošenko lietā šīs šaubas nekliedē.

Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts uzskata, ka demokrātiskas valsts veidošanas pamatā ir jābūt likuma varai, cilvēktiesību ievērošanai un pamatbrīvībām. Īpaši svarīgi tas ir Ukrainai, kas uzsvērusi savu piederību Eiropas identitātei, kuras neatņemama sastāvdaļa ir minētās vērtības. Eiropas Savienības un Ukrainas attiecības ir tieši atkarīgas no kopīgas izpratnes par demokrātisko vērtību sistēmu. Tas ir pamats šo attiecību padziļināšanai.

Vienlaikus Latvija uzsver, ka Eiropas Savienība un Ukraina ir abpusēji ieinteresētas paplašināt sadarbību, noslēdzot Asociācijas līgumu un pabeidzot sarunas par Padziļināto brīvās tirdzniecības līgumu līdz šī gada beigām, kā tas nupat tika apstiprināts ES Austrumu partnerības samita deklarācijā Varšavā.”

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu