Skip to main content

Ārlietu ministrija pauž bažas par situācijas attīstību Sīrijā

Ārlietu ministrija ar satraukumu uztver ziņas par notikumiem Sīrijā saistībā ar Sīrijas varas iestāžu pielietoto militāro spēku pret demonstrantiem Hamas pilsētā un tās apkārtnē, kā rezultātā 31. jūlijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēku.

Ārlietu ministrija pauž stingru nosodījumu saistībā ar vardarbības pielietošanu pret miermīlīgu demonstrāciju dalībniekiem, aicinot Sīrijas varas iestādes ievērot tās iedzīvotāju leģitīmās tiesības.

Vienlaikus Ārlietu ministrija atzīmē nepieciešamību starptautiskajai sabiedrībai kolektīvi meklēt risinājumu, kā nepieļaut līdzīgu gadījumu atkārtošanos un veicināt situācijas Sīrijā normalizāciju.

Latvijas Ārlietu ministrija jau iepriekš paudusi nosodījumu saistībā ar Sīrijas varas iestāžu īstenoto vardarbību miermīlīgu demonstrāciju apspiešanā, aicinot varas iestādes uzsākt visaptverošu reformu procesu, kas kalpotu valsts iedzīvotāju interesēm.

Ārlietu ministrija atzīmē, ka jebkura spēka pielietošana pret miermīlīgiem demonstrantiem mazina un iedragā Sīrijas prezidenta Bašira Asada (Bashar al – Assad) uzsākto reformu ticamību.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

 

Dalies ar ziņu