Skip to main content

Ārlietu ministrija saņem pateicību par atbalstu atpazīstamības veicināšanai filmai “Amaya”

17. decembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar prestižajai ,,Oskara,, balvai izvirzītās filmas ,,Amaya” režisoru Māri Martinsonu, kas informēja ministru par saņemto lielo atbalstu no Latvijas pārstāvniecībām, decembrī organizējot filmas skates Losandželosā un Ņujorkā, ASV, pirms filmas oficiālā vērtēšanas seansa nākamā gada 13. janvārī.

Režisors īpašu pateicību par atbalstu izteica Latvijas goda konsulam Ņujorkā Darim Dēliņam un Latvijas vēstniekam ANO Ņujorkā Normanam Penkem. Tāpat M.Martinsons informēja ministru par saņemto finansiālo atbalstu no Rīgas domes.

Viņš arī mudināja ministru domāt perspektīvā, kā Latvija varētu, izvirzot savas filmas ,,Oskara” balvai, izmantot šo laiku arī Latvijas atpazīstamībai.

Ārlietu ministrs novēlēja veiksmi režisora Māra Martinsona filmai un uzsvēra, ka šādi notikumi veicina mūsu valsts rezonansi.

Latviešu režisora Māra Martinsona filmu „Amaya” kino profesionāļu komisija izvirzījusi kā Latvijas filmu dalībai ASV Kinoakadēmijas balvai kategorijā „labākā ārzemju filma”. Šai kategorijā pieteiktas filmas no 65 valstīm. Lai nodrošinātu panākumus šai kategorijā, īpaši svarīgs ir publicitātes pasākumu kopums filmai, bet vēl svarīgāk – valstij, jo filmas prezentācijas veido valsts atpazīstamību.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016272
[email protected]

Dalies ar ziņu