Skip to main content

Ārlietu ministrs Apvienoto Nāciju Organizācijā uzsver palīdzības Afganistānai un Centrālāzijas valstīm nozīmi cīņā pret terorismu

19. septembrī Ģirts Valdis Kristovskis Ņujorkā uzstājās ANO ģenerālsekretāra rīkotajā simpozijā par sadarbību cīņā pret terorismu. „Terorisms nepazīst valstu robežas, tāpēc cīņa pret terorismu ir globāls mūsu uzdevums. Vienlaikus jānodrošina cilvēktiesību ievērošana”, norādīja ārlietu ministrs.

Ģ. V. Kristovskis īpaši uzsvēra Afganistānas nozīmi terorisma apkarošanas kontekstā: „Starptautiskā sabiedrība ir ieguldījusi milzīgus resursus un pūliņus, lai stabilizētu situāciju Afganistānā. Lai šo uzdevumu paveiktu, tikpat svarīgi ir veicināt arī stabilitāti plašākā reģionā ap Afganistānu, tostarp, Centrālāzijas valstīs. Šīm valstīm nepieciešams sniegt atbalstu iekšējās drošības uzlabošanā, likuma varas un tiesiskās kārtības nodrošināšanā, kā arī reģionālās sadarbības veicināšanā starp pašām Centrālāzijas valstīm, tai skaitā veicinot kontaktus starp attiecīgo valstu tiesību aizsardzības iestādēm”, pauda ministrs.

Ģ. V. Kristovskis arī pieminēja 11. septembra terora aktu ASV upurus un pauda solidaritāti ar partnervalstīm pasaulē, kas cietušas no šīs 21. gadsimta sērgas.

Simpoziju par sadarbību terorisma apkarošanas jomā organizē ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns. ANO Ģenerālās Asamblejas 66.sesijas ietvaros. Tā ir pirmā reize, kad ANO ietvaros notiek šāda augsta līmeņa tikšanās par pretterorisma jautājumiem. 19. septembrī Ģ. V. Kristovskim paredzētas tikšanās ar Jordānijas un Pakistānas ārlietu ministriem.

Ģ. V. Kristovskis uzturēsies Ņujorkā līdz 25.septembrim un kopā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu piedalīsies ANO Ģenerālās Asamblejas 66. sesijas pasākumos.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu