Skip to main content

Ārlietu ministrs Lielajā talkā sakopj pirmā Latvijas ārlietu ministra Meierovica piemiņas vietu

30. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis kopā ar Ārlietu ministrijas darbiniekiem piedalījās Lielajā talkā un Tukuma novada Sēmes pagastā sakopa piemiņas vietu pirmajam Latvijas ārlietu ministram Zigfrīdam Annai Meierovicam, kur 1925. gada 22. augustā Z.A.Meierovics traģiski gāja bojā autoavārijā. Sēmes pagastā par traģisko notikumu atgādina bronzas bareljefs un piemineklis, kuru atklāja 1926. gadā.

Informējot par šā gada talkas vietas izvēli Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka „Latvijas pirmais ārlietu ministrs Z. A. Meierovics ir Latvijas diplomātiskā dienesta pamatlicējs un pirmais Latvijas diplomātiskais pārstāvis ārvalstīs. Z. A. Meierovica ieguldījums Latvijas valsts starptautiskajā atzīšanā ir pelnījis vislielāko atzinību, īpaši saistībā ar Latvijas de iure atzīšanas 90. gadskārtu”.

Piemiņas vietas sakopšanā piedalījās Z. A. Meierovica vedekla Ingrīda Meierovica, kā arī Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes darbinieki un iedzīvotāji. Pēc piemiņas vietas sakopšanas talcinieki devās pie Kaives dižozola, kas ir vecākais un lielākais ozols Baltijā, lai sakoptu tā apkārtni.

Pirmo reizi Ārlietu ministrijas darbinieki Z. A. Meierovica piemiņas vietas sakopšanā piedalījās 2008.gadā. Šogad mūžībā aizgāja Milda Anna Venita Goste, kas bija ilggadēja Z. A. Meierovica piemiņas vietas kopēja un kurai 2008. gada novembrī tika piešķirts Ārlietu ministra atzinības raksts.

Ārlietu ministrijas dalība Lielajā talkā jau kļuvusi par regulāru pasākumu.

Foto no talkas
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu