Skip to main content

Ārlietu ministrs Lielajā talkā sakops pirmā Latvijas ārlietu ministra Meierovica piemiņas vietu

30. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis kopā ar Ārlietu ministrijas darbiniekiem dosies uz Tukuma rajona Sēmes pagastu, lai piedalītos Lielajā talkā un sakoptu piemiņas vietu pirmajam Latvijas ārlietu ministram Zigfrīdam Annai Meierovicam, kur 1925. gada 22. augustā Z. A. Meierovics traģiski gāja bojā autoavārijā. Sēmes pagastā par traģisko notikumu atgādina bronzas bareljefs un piemineklis, kuru atklāja 1926. gadā. Piemiņas vietas sakopšanā piedalīsies Z. A. Meierovica vedekla Ingrīda Meierovica, kā arī Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes darbinieki un iedzīvotāji.

Pirmo reizi Ārlietu ministrijas darbinieki Z. A. Meierovica piemiņas vietas sakopšanā piedalījās 2008. gadā. Šogad mūžībā aizgāja Milda Anna Venita Goste, kas bija ilggadēja Z. A. Meierovica piemiņas vietas kopēja un kurai 2008. gada novembrī tika piešķirts Ārlietu ministra atzinības raksts.

Latvijas pirmais ārlietu ministrs Z. A. Meierovics (1887-1925) ir pirmais Latvijas diplomātiskais pārstāvis ārvalstīs un Latvijas diplomātiskā dienesta pamatlicējs. Z. A. Meierovica ieguldījums Latvijas valsts starptautiskajā atzīšanā ir pelnījis vislielāko atzinību, īpaši saistībā ar Latvijas de iure atzīšanas 90. gadskārtu.

Ārlietu ministrijas dalība Lielajā talkā jau kļuvusi par regulāru pasākumu.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu