Skip to main content

Ārlietu ministrs nerezidējošos vēstniekus informē par Latvijas ārpolitikas prioritātēm

Par godu gaidāmās Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 95. gadadienai 25. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Latvijā nerezidējošiem vēstniekiem, lai pārrunātu starptautisko attiecību izaicinājumus 2016. gadā.

E. Rinkēvičs vēstniekus informēja par Latvijas ārpolitikas prioritātēm 2016. gadā, kas koncentrēsies vairākās jomās: Latvijas ārējās drošības stiprināšana, panākot ilgtermiņa NATO spēku klātbūtni reģionā; Eiropas Savienības vienotības un efektivitātes veicināšana; iestāšanās procesa pabeigšana Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā; ārējo ekonomisko attiecību un jaunu tirgu apgūšana.

“Aicinu savās mītnes valstīs aktivizēt goda konsulāta tīklu un veicināt dubulto nodokļu neaplikšanas līgumu noslēgšanu, kas tādējādi veicinās tirdzniecības izaugsmi,” sacīja E. Rinkēvičs.

Ministrs vēstniekus mudināja arī atbalstīt Latvijas kandidatūru uz nepastāvīgo ANO Drošības padomes locekles vietu 2026.–2027. gadā.

Ar ārlietu ministru tikās Dienvidāfrikas Republikas, Angolas, Horvātijas, Kosovas, Rumānijas, Nikaragvas, Vjetnamas, Tanzānijas, Portugāles, Marokas un nerezidējošais vēstnieks pie Svētā Krēsla.

 

 

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu