Skip to main content

Ārlietu ministrs par Lībijas Nacionālās pārejas padomi

Atzīmējot Lībijas opozīcijas spēku panākumus cīņā pret diktatora Kadafi spēkiem, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, norāda, ka Latvija varētu tuvākajā laikā lemt par Lībijas Nacionālo pārejas padomes (LNPP) atzīšanu par leģitīmu Lībijas tautas interešu pārstāvi līdz Lībijas pagaidu valdības izveidošanai.

„Pēc uzvaras pār Kadafi režīmu Lībijas Nacionālo pārejas padomi sagaida nopietns darbs. LNPP būs jāīsteno visaptverošs un plaši pārstāvēts demokratizācijas process, vienlaikus rūpējoties par iedzīvotāju drošību un nodrošinot pamatpakalpojumus. Mēs arī sagaidām, ka šo darbu konsekventi turpinās Lībijas pagaidu valdība pēc tās izveidošanas”,
uzsver ministrs.

Starptautiskajai sabiedrībai ir jāsniedz viss iespējamais atbalsts Lībijas valsts atjaunošanas un demokratizācijas procesos, turklāt šai iesaistei jābalstās uz Lībijas tautas noteiktajām vajadzībām un prioritātēm. Latvija līdz šim ir atbalstījusi Eiropas Savienības un citu starptautisko institūciju centienus panākt Lībijas demokratizāciju un būs aktīva šajā jomā arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu