Skip to main content

Ārlietu ministrs piedalās ikgadējā « Rīgas konferencē 2011»

16. un 17. septembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalīsies ikgadējā Rīgas konferencē, kas ir lielākais drošības un ārpolitikas forums Ziemeļeiropā.

Ārlietu ministrs atklās diskusiju, kas veltīta Afganistānai un Centrālāzijas reģionam. Panelī piedalīsies arī ES pārstāvniecības Afganistānā vadītājs Vīgauds Ušacks (Vygaudas Ušackas), Afganistānas vēstniece Ziemeļvalstīs Maniža Bahtiari (Manizha Bakhtiari) un Kazahstānas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Madina Džarbusinova (Madina Jarbussynova).
Rīgas konferenci ievadīs Latvijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas premjerministru kopīga diskusija par ekonomiskās krīzes radītiem izaicinājumiem Baltijas jūras reģiona valstu stabilitātei, sadarbībai, attīstībai, kā arī jaunajiem drošības izaicinājumiem ES un NATO.

Konfrences diskusijās piedalīsies arī oficiālās amatpersonas, pasaules līmeņa eksperti, akadēmiķi un mediju pārstāvji no Gruzijas, Turcijas, Uzbekistānas, Lielbritānijas, Polijas, Zviedrijas, Dānijas, Igaunijas, Krievijas un citām valstīm. Dalību šī gada konferencē apstiprinājuši 260 dalībnieki no vairāk nekā 30 valstīm.

Jau otro gadu konferenci varēs vērot tiešraidē ,,Rīgas konferences 2011’’ mājas lapā www.rigaconference.lv/live, kā arī DELFI.lv. Konferences paneļdiskusiju dalībniekiem jautājumus un komentārus varēs nosūtīt ar Twitter vai Facebook kontiem, kā arī izmantojot komentāru iespējas ,,Rīgas konferences 2011’’ mājas lapā.

,,Rīgas konferenci 2011’’ organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu