Skip to main content

Ārlietu ministrs piedalīsies Horvātijas forumā par attīstības sadarbību

Dubrovnikos no 10. līdz 11. jūlijam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ikgadējā augsta līmeņa pasākumā – „Horvātijas forumā”. Konference šogad notiek par attīstības sadarbības tēmu, jo līdz septembrim visām ANO dalībvalstīm jāvienojas par jaunajiem pasaules attīstības mērķiem līdz 2030. gadam.

Diskusijās par mazo donoru lomu globālās attīstības veicināšanā ārlietu ministrs uzsvērs Latvijas devumu, stiprinot tiesiskumu, labu valsts pārvaldi un ekonomisko izaugsmi Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs, nododot Latvijas uzkrātās zināšanas un pieredzi.

Konferencē piedalīsies augsta līmeņa pārstāvji no visas pasaules, tai skaitā Eiropas attīstības un starptautiskās sadarbības komisārs Nevens Mimica (Neven Mimica), NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), kā arī vairāk nekā 25 ārlietu ministri.

„Horvātijas foruma” mērķis ir diskutēt par partnerību starp mazajiem un lielajiem donoriem un veidiem, kā attīstības sadarbība var risināt tādus aktuālus izaicinājumus, kā migrācija, terorisms un radikalizācija.

Papildus informācija:
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu