Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar Austrālijas Īpašo sūtni Austrumeiropā, Balkānos un Kaukāza valstīs

7.septembrī Latvijā darba vizītē ieradās Austrālijas Īpašais sūtnis Austrumeiropā, Balkānos un Kaukāza valstīs Rasels Truds (Dr Russell Trood). Vizītes ietvaros tika organizēta tikšanās ar ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski. Ārlietu ministrs ar Īpašo sūtni apsprieda aktuālus starptautiskās politikas un divpusējos sadarbības jautājumus, tai skaitā ekonomisko attiecību veicināšanu, kā arī vienojās par turpmākām regulārām politiskām konsultācijām ārlietu dienestu starpā.

Īpašais sūtnis atzinīgi novērtēja pašreizējās Latvijas valdības ieguldījumu finanšu krīzes seku pārvarēšanā Latvijā un spēju ar mērķtiecīgu un konsekventu politiku atgriezt valsti uz izaugsmes ceļa. Rasels Truds norādīja, ka tikai ar lielu sabiedrības atbalstu ir iespējams veikt būtiskas reformas, un Austrālija uzmanīgi seko līdz gaidāmo vēlēšanu rezultātiem un iekšpolitikas attīstībai pēc tām. Tāpat Īpašais sūtnis norādīja, ka Austrālijai ir būtiska eirozonas stabilitāte, jo Eiropas Savienība joprojām ir viena no lielākajām investorēm Austrālijā.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka, lai gan abas valstis ģeogrāfiski atrodas tālu, mūs vieno lielā latviešu kopiena Austrālijā, kopīgas vērtības un starptautiskās saistības. Arī Austrālija ir iesaistīta misijā Afganistānā, un uzskata par savu uzdevumu atbalstīt demokrātisko vērtību izplatību reģionā.

Vizītes laikā ar labklājības ministri Ilonu Jurševsku tika parakstīts divpusējās sadarbības līgums sociālās drošības jomā, un sarunā ārlietu ministram Rasels Truds atklāja, ka šāda līguma parakstīšana no Austrālijas puses nozīmē, ka ir sasniegts augsts savstarpējās uzticības līmenis, un latviešu kopiena ir vērtīga Austrālijas sabiedrības daļa. Truds izteica cerību, ka līguma ratificēšana atvieglos cilvēku brīvu pārvietošanos starp abām valstīm.

Īpašais sūtnis vizītes laikā tikās arī ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Jāni Vucānu, Saeimas ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Kalniņu, Ministru prezidenta ārlietu padomnieci Solveigu Silkalnu un Latvijas Institūta direktori Karinu Pētersoni.

Rasels Truds nesen beidzis pildīt Kvīnslandes (Queensland) senatora pienākumus, kur viens no viņa pienākumiem bija Senāta Ārlietu, aizsardzības un tirdzniecības komisijas vadība. Tāpat Rasels Truds ir bijis starptautisko attiecību profesors Grifitsa Universitātē Brisbenā (Griffith University in Brisbane).

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu