Skip to main content

Ārlietu ministrs uzsācis darba vizīti ASV

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis 20. – 21. februārī ir uzsācis darba vizīti Amerikas Savienotajās Valstīs. Divu dienu laikā ministrs tikās ar Vašingtonas apkaimes latviešu kopienas pārstāvjiem, nolika ziedus pie komunisma upuru pieminekļa, apmeklēja Holokausta muzeju, kā arī vadīja semināru ASV uzņēmumiem un diplomātiskajām pārstāvniecībām par Latvijas prioritātēm Ziemeļu piegādes tīkla (NDN) kontekstā.

Tiekoties ar latviešu kopienu, tai skaitā, Amerikas baltiešu nacionālās komitejas, Amerikas latviešu apvienības pārstāvjiem, 20. februārī, Ģ. V. Kristovskis informēja par Latvijas valdības prioritātēm dialoga veicināšanā ar latviešu diasporu pasaulē, uzsverot Ārlietu ministrijas un Pasaules Brīvo latviešu apvienības līguma parakstīšanas 2011. gada janvārī nozīmi. Ministrs atkārtoti apstiprināja latviešu diasporas nozīmi latviskuma stiprināšanā ASV, kā arī dialoga veidošanā starp Latviju un ASV. Kopienas pārstāvji akcentēja nepieciešamību risināt jautājumu par dubultpilsonības pieļaušanu ASV dzīvojošajiem latviešiem, lai paplašinātu LV pilsoņu loku Rietumu puslodē. Ģ. V. Kristovskis pauda gatavību šo jautājumu risināt pēc iespējas tuvākā laikā.

Vēsturiskās atmiņas saglabāšanas jautājumi atradās ministra uzmanības lokā 21.februārī, apmeklējot komunisma upuru pieminekli, kā arī Holokausta muzeju. Sarunu laikā ministrs uzsvēra nepieciešamību turpināt traģisko vēstures notikumu izpēti, veidojot vienotu vēstures izpratni, informēja par Latvijas paveikto šajās jomās, kā arī aicināja ASV partnerus uz sadarbību ar Latvijas institūcijām.

Vakarā ministrs aicināja uz Latvijas vēstniecību Vašingtonā ASV uzņēmējus, kā arī pilsētā akreditētos diplomātus, uz īpašu semināru, kurā informēja par Latvijas valdības prioritātēm NDN – transporta koridora, kurš savieno Latviju ar Afganistānu, jautājumā. Ģ. V. Kristovskis atgādināja klāt esošajiem par Saeimas lēmumu pagarināt Latvijas karavīru misiju Afganistānā, tādējādi demonstrējot valsts atbildību sadarbībā ar NATO partneriem par situāciju stabilizāciju šajā valstī. Ministrs augsti novērtēja NDN transporta koridora nozīmi kravu pārvadāšanā starp Latviju un Afganistānu ASV militārajam kontingentam, uzsverot, ka Latvijas transporta infrastruktūra arī turpmāk būs pieejama šiem pārvadājumiem, un valdība darīs visu, lai transportēšana noritētu pēc iespējas ātrāk.

Ministra vizīte turpināsies 22. februārī, kad notiks viņa tikšanās ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni (Hillary Clinton), ASV administrācijas pārstāvjiem, kā arī ASV Aizsardzības Loģistikas aģentūras direktoru viceadmirāli Alenu Tomsonu (Alan Thompson). Ministrs arī sniegs uzrunu prestižajā Vašingtonas domnīcā – Vācijas Māršala fondā.

Foto no vizītes

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu