Skip to main content

Ārpolitikā svarīgi ieturēt kursu uz rietumiem un veidot konstruktīvas attiecības ar austrumiem

Apvienības „Vienotība” valdes loceklis Artis Pabriks uzskata, ka turpmākajos gados , veidojot Latvijas drošības politiku un ārpolitiku, ir svarīgi turpināt kursu uz rietumiem un stiprināt pozīcijas Eiropas Savienībā, kā arī attīstīt konstruktīvas un pragmatiskas attiecības ar austrumu kaimiņiem.

„Mums ir ļoti svarīgi savas nacionālās intereses prasmīgi pārstāvēt Eiropas Savienībā, un meklēt sabiedrotos savu interešu aizstāvībai savienības iekšienē. Tajā pat laikā mums ir jāveido attiecības ar Krieviju, kaut vai tikai tāpēc, ka tā ir mūsu kaimiņvalsts. Pat ja mūsu uzskati par dažādiem vēstures notikumiem ir atšķirīgi, mēs varam rast abām pusēm pieņemamus risinājumus daudzām praktiskas dabas problēmām. Uzskatu, ka ārlietu ministra amata kandidāts Ģirts Valdis Kristovskis šos uzdevumus varēs izpildīt profesionāli,” ir pārliecināts Artis Pabriks.

Viņš norāda, ka 27. oktobra intervija radio Baltkom 93.9 vairākos masu saziņas līdzekļos ir nepilnīgi atspoguļota, tādējādi zaudējot teiktā jēgu un nozīmi. Lai novērstu iespējamos, turpmākos pārpratumus un veicinātu sabiedrisko un politisko kopdarbu, Artis Pabriks jau iepriekš atvainojas, ja viņa interviju saturs ir ticis apzināti vai neapzināti nepareizi izmantots vai pārprasts. Artis Pabriks ir pārliecināts, ka visi iespējamie jaunās valdības ministri spēs strādāt profesionāli un koleģiāli kopīgā mērķa labā, valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai un valsts ietekmes palielināšanai pasaulē.

Informāciju sagatavoja:
Artis Pabriks
Tālrunis plašākai informācijai: 26174422

Dalies ar ziņu