Skip to main content

Ašeradens ar uzņēmējiem pārrunās tūrisma nozares izaugsmes iespējas un uzņēmējdarbības sekmēšanu Jūrmalā

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens piektdien, 18. martā, dosies pirmajā reģionālajā vizītē uz Jūrmalu, kur tiksies ar tūrisma nozares uzņēmējiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem no visas Latvijas, kā arī Jūrmalas pilsētas uzņēmējiem.

Tuvojoties jaunajai tūrisma sezonai, ministrs aicinājis uz tikšanos plašu loku tūrisma nozares uzņēmēju un lielāko nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lai pārrunātu tūrisma nozares tālākās izaugsmes iespējas, kopīgi sasniedzamos mērķus un izvirzītās prioritātes tūrisma nozarē. Tikšanās laikā plānots pārrunāt plānotās atbalsta programmas tūrisma nozares uzņēmējiem, kā arī uzklausīt nozares vajadzības un priekšlikumus nepieciešamajām izmaiņām tiesiskajā regulējumā.

Pagājušajā gadā, neskatoties uz ekonomisko un politisko saspīlējumu Eiropā, tūrisma nozare Latvijā ir spējusi saglabāt izaugsmi – 2015. gadā ārvalstu tūristu skaits ir pieaudzis par 3%. Īpašu tūristu skaita pieaugumu Latvija piedzīvojusi, pateicoties tūristiem no Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas un Skandināvijas.

Vizītes ietvaros ministrs apmeklēs arī Starptautisko Viroterapijas Centru, kura izveide ir veiksmīgs piemērs, kad Latvijā radītas pētnieciskās izstrādnes tiek attīstītas komerciālā pakalpojumā ar augstu ārvalstu klientu piesaistes potenciālu, tādējādi veicinot medicīnas tūrismu. Viroterapija ir vēža ārstēšana, izmantojot īpašu onkolītisku vīrusu RIGVIR (Rīgas vīruss), kurš spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgā audzēja šūnas. Latvijas Zinātņu akadēmija RIGVIR ir nosaukusi par vienu no visu laiku desmit izcilākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem.

Vizītes noslēgumā ministrs tiksies ar Jūrmalas pilsētas uzņēmējiem un Jūrmalas domes pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus un plānotās atbalsta programmas uzņēmējdarbības sekmēšanai.

Papildus informācija:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu