Skip to main content

Ašeradens iepazīstina Tautsaimniecības padomi ar jaunās valdības prioritātēm tautsaimniecības jomā

Ekonomikas ministra amata kandidāts Arvils Ašeradens šodien, 8.februārī, tikās ar Tautsaimniecības padomes pārstāvjiem, dažādu tautsaimniecības nozaru asociāciju vadītājiem un vadošajiem Latvijas uzņēmējiem, lai informētu par jaunās valdības veidošanas gaitu un darbības prioritātēm tautsaimniecības jomā, kā arī uzklausītu uzņēmēju domas par prioritāri darāmajiem darbiem Latvijas ekonomikas izaugsmes nodrošināšanai un Ekonomikas ministrijas darbībai.

“Topošās valdības darbam ir izvirzītas piecas galvenās prioritātes – Latvijas tautsaimniecības stiprināšana, izglītība, veselība, nacionālā identitāte un demogrāfija”, uzsvēra ekonomikas ministra amata kandidāts A.Ašeradens, iepazīstinot ar topošās valdības prioritātēm. “Latvijas izaugsme vairs nevar tikt balstīta uz iekšējo patēriņu, tādēļ ir svarīgi attīstīt inovācijas, veicināt eksportu, kā arī sekmēt izmaiņas darba tirgū”, pauda A.Ašeradens.

A.Ašeradens norādīja, ka Latvijas izaugsmes veicināšanai svarīgi ir pārskatīt arī līdzšinējo investīciju un nodokļu politiku, vienlaikus sekmējot eksportu un palielinot pašvaldību lomu uzņēmējdarbības attīstībā.

Kā vēl vienu prioritāti darbam ekonomikas ministra amatā A.Ašeradens minēja būvniecības jomas attīstību un ēnu ekonomikas mazināšanu būvniecības nozarē.

A.Ašeradens apliecināja, ka svarīgi ir turpināt iesāktos darbus enerģētikas tirgus attīstībai, kā arī sekmēt e-pārvaldes principu arvien plašāku ieviešanu.

Tautsaimniecības padomes sēdes laikā uzņēmēji atzinīgi novērtēja ekonomikas ministra amata kandidāta A.Ašeradena izvirzītās darba prioritātes Ekonomikas ministrijā, norādot, ka svarīgi ir iesaistīt uzņēmējus diskusijās par nodokļu sistēmas izmaiņām un citiem aktuālajiem tautsaimniecības attīstības jautājumiem.

Tautsaimniecības padome (TSP) ir tās dibinātāju – Ekonomikas ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas – izveidota konsultatīva institūcija, kuras darbībā var tikt pieaicinātas nozaru asociācijas, kuras pārstāv savas nozares uzņēmējus un to intereses, kā arī neatkarīgos ekspertus – ekonomistus, izglītības un zinātnes pārstāvjus. TSP darbības mērķis ir veicināt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides politikas veidošanu un īstenošanu Latvijā, kā arī veicināt ilgtspējīgas tautsaimniecības attīstības principu ieviešanu un sekmēt valsts ilgtspējīgas attīstības procesu un sabiedrības līdzdalību tajā.

Informāciju sagatavoja:
Elita Rubesa-Voravko
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu