Skip to main content
Ašeradens: Latvijas mērķis – kļūt par modernu un tālredzīgu Ziemeļeiropas valsti

Ašeradens: Latvijas mērķis – kļūt par modernu un tālredzīgu Ziemeļeiropas valsti

Partijas VIENOTĪBA pragmatisms ir ļāvis Latviju pasargāt no valdības, kuras kodolu varēja veidot arī populisti prokremlisko spēku piesegumā un, lai arī cik sarežģīts reizēm būtu darbs piecu partiju koalīcijā, valdība Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā atbildīgi strādā un šobrīd soli pa solim būvē savu ikgadējo svarīgāko politisko dokumentu – valsts budžetu, tā, uzrunājot partijas VIENOTĪBA kongresa delegātus, šodien norādīja partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens. Pēc viņa teiktā, nākamā gada valsts budžets veidojas “kā liela un sarežģīta puzle, liekot vienu pie otra neizpildītos politiskos solījumus un priekšvēlēšanu neizpildāmos solījumus, praktisko un iedomāto vajadzību gabaliņus, ultimātus un prasības. Šis ir izaicinājumiem bagāts pārbaudījums, jo gan pieredzējušajiem, gan jaunajiem politiskajiem spēkiem ir jāspēj valsts tālredzīgas izaugsmes vārdā piekāpties un rast kompromisus.”

A. Ašeradens pauda pārliecību, ka līdz ar Krišjāņa Kariņa apņemšanos uzņemties Ministru prezidenta amatu Latvijas politiskajā arēnā ir parādījies jauna tipa mūsdienīgs politiskais līderis ar augsta līmeņa ietekmi uz politiskajiem procesiem ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā.

“Krišjāņa Kariņa nevainojamā reputācija, ietekmīga Eiropas Parlamenta deputāta pieredze, prasme ieklausīties sarunu partnerī, spēja vadīt sarežģītas sarunas, spēja samezglotus un komplicētus jautājumus komunicēt vienkārši un saprotami, kā arī spēja pacietīgi, bet dzelžaini virzīt procesu uz izvēlēto mērķi, kļuva par pamatu tam, lai pēc Latvijas vēsturē garākā valdības veidošanas procesa mūsu partijai izdotos sastādīt vienu no komplicētākajām valdībām Latvijas vēsturē, apvienojot darbam kā labējos centristus un liberāļus, tā nacionāli konservatīvos un populistus,” uzsvēra A. Ašeradens.

Partijas VIENOTĪBA vadītājs norādīja, ka, pateicoties smagam darbam, partija ir pārvarējusi eksistenciālo vērtību krīzi, un šodien VIENOTĪBA ir rīcībspējīga un saliedēta komanda, sabiedrība arvien vairāk uzticas tās līderiem un idejām, partijas vērtības ir simpātiskas nozīmīgai daļai Latvijas iedzīvotāju, un partijas biedri ir gatavi tās aizstāvēt.

“Spēja pirms 13. Saeimas vēlēšanām atgriezties sākumpunktā un vienoties par jaunu vērtību deklarāciju kļuva par izšķirošu notikumu ne tikai partijas biedru vidū, bet arī ielika pamatus partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA izveidei. Kopīgas vērtības ir tā netveramā saite, kas mūs vienojusi visus šos gadus un būtiski bija apzināties, ka daudz vairāk ir tā, kas mūs apvieno, nekā tā, kas mūs šķeļ,” atzina A. Ašeradens.

A. Ašeradens ir pārliecināts, ka reģionālo partneru atbalsts un pārliecība par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA izaugsmes potenciālu, kļuva par vienu no izšķirošiem notikumiem VIENOTĪBAS krīzes pārvarēšanā, savukārt turpmāk VIENOTĪBAS pienākums ir realizēt godīgu, atbildīgu un kompetentu politiku. “Profesionalitāte bez godīguma pret vēlētājiem varētu padarīt mūs līdzīgus neskaitāmām kampēju partijām, kas jau ir pazudušas vēstures mēslainē. Mūsu darbā jābūt šīm visām trīs komponentēm – godīgumam, atbildīgumam un profesionalitātei. Tikai tad mēs spēsim ne tikai veiksmīgi veidot Latvijas nākotnes ceļa karti, bet arī turēt roku uz Latvijas kompasa,” kongresa delegātiem sacīja A. Ašeradens.

“Tāpat kā masīvie ugunsgrēki Amazones mūža mežos signalizē par iepriekš jau notikušām un ilgstoši ignorētām klimata pārmaiņām, tāpat skaļais un haotiskais Latvijas Universitātes rektora pēcvēlēšanu process signalizē par būtiskām izmaiņā Latvijas sabiedrībā, kura vēlas redzēt jaunu daudz kvalitatīvāku un dinamiskāku valsts attīstības paradigmu,” norādīja partijas VIENOTĪBA līderis.

A. Ašeradens kolēģus partijā VIENOTĪBA aicināja strādāt pie pārdomātas ceļa kartes, lai tradicionālās Ziemeļvalstu vērtības – demokrātija, izteiksmes brīvība, vienlīdzība, savstarpējā uzticība un atvērtība pārmaiņām – patiesi būtu mūsu vērtības. “Latvijai nākamajā desmitgadē ir jākļūst par modernu, tālredzīgu Ziemeļeiropas valsti. Tas saskan ar mūsu vērtību deklarāciju, kurā rakstīts, ka latviskums iegūs, mums tiecoties uz Eiropas izcilību visās jomās, veidojot Latviju par Ziemeļvalstu reģiona inovāciju, radošuma, uzņēmības un kultūras centru,” sacīja A. Ašeradens.

Sestdien, 31. augustā, notiek partijas VIENOTĪBA kārtējais kongress. Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
[email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu