Skip to main content

Ašeradens: mērķtiecīga valdības un uzņēmumu rīcība sekmēs būvniecības nozares izaugsmi un ēnu ekonomikas mazināšanu

“Uz izaugsmi vērsta būvniecības jomas sakārtošana ir viens no Latvijas ekonomikas attīstību veicinošiem faktoriem. Tādēļ kopīga un mērķtiecīga valdības un uzņēmumu rīcība sekmēs būvniecības nozares izaugsmi, ēnu ekonomikas mazināšanu, reputāciju, kā arī konkurētspējas stiprināšanu starptautiskajā vidē,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

“Lai kopīgās diskusijās rastu labākos risinājumus nozares sakārtošanai, jau otro gadu organizējam Būvniecības nedēļu Latvijā, kuras laikā valsts, pašvaldību, nozares un izglītības jomas eksperti pārrunās par nozares politikas, ēku renovācijas, būvnormatīvu un izglītības aktualitātes. Latvija nupat kļuvusi par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalsti – tas mums paver plašas iespējas, arī būvniecības jomā, pārņemt citu valstu pieredzi un labo praksi nozares regulējuma veidošanā un tā piemērošanā,” turpina A.Ašeradens.

Laika posmā no 31. maija līdz 3. jūnijam Rīgā norisināsies “Būvniecības nedēļa 2016”, kas ir lielākais gadskārtējais būvniecības nozares notikums Latvijā. Tās atklāšanā, 31. maijā, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane parakstīts būvniecības nozares un valdības sadarbības memorandu.

Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis uzsver, ka “Būvniecības nedēļas ietvaros organizētajās diskusijās par aktualitātēm nozarē, nepieciešamajiem uzlabojumiem un izaicinājumiem izdevies piesaistīt plašu ekspertu loku, lai kopīgiem spēkiem sekmētu nozares attīstību. Kā īpaši nozīmīgs notikums ir plānotā sadarbības memoranda parakstīšana starp valdību un nozari, kas paredzēs ne tikai konkrētus turpmākos uzdevumus, bet arī kalpos par apliecinājumu iesaistīto pušu ieinteresētībai nozares sakārtošanā”.

Būvniecības nedēļas pirmās dienas – Politikas dienas – uzdevums ir informēt par būvniecības politikas pamatnostādnēm un regulējumu nozares attīstībai, tostarp valsts nospraustajiem mērķiem būvniecības nozarē līdz 2020. gadam. Dienas garumā norisināsies trīs paneļdiskusijas, kurās eksperti no Ekonomikas ministrijas (EM), Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB), Latvijas Būvuzņēmēju partnerības, Latvijas Būvnieku asociācijas u.c. diskutēs par ēnu ekonomikas mazināšanu, konkurētspējas palielināšanu, kā arī drošības un kvalitātes uzlabošanu.

1. jūnijā norisināsies Renovācijas diena, kas būs veltīta ēku renovācijas aktualitātēm, finansējuma pieejamībai un kultūrvēsturisko ēku saglabāšanai. Diskusijās piedalīsies Latvijas enerģētikas un būvniecības eksperti, EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, ALTUM, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes, invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”, kā arī “Investor Confidence Project” un Latvijas Restauratoru biedrības pārstāvji.

Lai vienotos par nepieciešamo rīcību nozares būvnormatīvu un standartu izstrādē, 2. jūnijā norisināsies Standartizācijas diena. Tās ietvaros ar citu valstu pieredzi būvnormatīvu jomā un Eiropas standartiem būvniecībā, kā arī izaicinājumiem un uzdevumiem to attīstībā dalīsies Latvijas standarta, EM un BVKB pārstāvji. Otrajā daļā, piedaloties arī Latvijas standartizācijas tehniskajām komitejām, norisināsies apaļā galda diskusija „Jauno būvnormatīvu izaicinājumi standartizācijas aktivitātēm būvniecībā”.

Būvniecības nedēļa noslēgsies 3. jūnijā ar Izglītības dienu, kuras laikā esošie un topošie būvniecības studenti, mācībspēki un būvniecības organizācijas dalīsies pieredzē par būvniecības izglītības kvalitāti Latvijā, kā arī diskutēs par nozares izaicinājumiem un nepieciešamajām izmaiņām, lai sekmētu atbilstošu speciālistu sagatavošanu. Klātesošie tiks iepazīstināti arī ar Latvijas skolās realizēto kampaņu “Mācies būvniecību” jauniešu iedvesmošanai apgūt būvnieka profesiju.

Reģistrēties dalībai “Būvniecības nedēļā 2016” pasākumos, kā arī iepazīties ar katras dienas programmu iespējams BVKB mājaslapā www.bvkb.gov.lv/lv/content/buvniecibas-nedela

“Būvniecības nedēļu 2016” organizē BVKB sadarbībā ar EM, Latvijas standartu, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Būvuzņēmēju partnerību un citām būvniecības nevalstiskajām organizācijām.

Pirmo reizi Būvniecības nedēļa tika organizēta pērn, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros, kas bija pirmais šāda veida notikums Latvijā un ES. Tās laikā dažādu pasākumu ietvaros tika pārrunāti Eiropas Komisijas izstrādātās Stratēģijas būvniecības nozares ilgtspējīgai konkurencei „Būvniecība 2020” īstenošanas aspekti.

Papildus informācija:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu