Skip to main content

Ašeradens: neskatoties uz globālajiem notikumiem, Latvijā tūrisma nozare spēj uzrādīt izaugsmi

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, šodien tiekoties ar tūrisma nozares uzņēmējiem un organizācijām, uzsvēra, ka Latvija var lepoties ar tūrisma nozares sasniegumiem, jo, neskatoties uz ekonomisko krīzi austrumos un strauju šī reģiona tūristu skaita samazinājumu, tā spējusi uzrādīt izaugsmi. 2015. gadā ārvalstu tūristu skaits, kas izvēlējušies Latviju kā savu galamērķi, ir pieaudzis par 3%.

Tūrismā Latvija arvien vairāk spēj pārorientēties no austrumu uz Eiropas valstu tūrismu. Īpašu skaita pieaugumu Latvija piedzīvojusi, pateicoties tūristiem no Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas un Skandināvijas.

Ministrs atzīst, ka tūrisma jomā mēs spējam sekmīgi attīstīt jaunus segmentus, kā to pierāda veselības un labsajūtas tūrisms, kā arī mēs mākam pārsteigt ar kvalitatīviem tūrisma produktiem, kas ir ļoti būtiski Eiropas valstu tūristu piesaistei. Piemēram, Latvija šobrīd sevi pamatoti var uzskatīt par gardēžu lielvalsti, kopā ar tūrisma uzņēmējiem un organizācijām aizsākot jaunas tendences viesmīlības tūrismā un radot vēlmi viesiem izbaudīt Latviju nesteidzoties.

Tomēr Latvijai liels izaicinājums ir kāpināt tās kapacitāti Baltijas reģiona kontekstā, uzlabojot konkurētspēju darījumu tūrisma segmentā. Mums ir svarīgi turpināt uzlabot piedāvājumu konferenču telpu biznesa jomā.

Tuvojoties jaunajai tūrisma sezonai, ministrs aicināja uz tikšanos plašu loku tūrisma nozares uzņēmēju un lielāko nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lai pārrunātu tūrisma nozares tālākās izaugsmes iespējas, kopīgi sasniedzamos mērķus un izvirzītās prioritātes tūrisma nozarē. Tikšanās laikā tika pārrunātas arī plānotās atbalsta programmas tūrisma nozares uzņēmējiem, kā arī uzklausītas nozares vajadzības un priekšlikumi nepieciešamajām izmaiņām tiesiskajā regulējumā

Papildu informācija:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu