Skip to main content

Ašeradens: sekosim līdzi, lai “nolikto atslēgu” princips dzīvē darbotos

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens norāda, ka Saeimā pieņemtie grozījumi par “nolikto atslēgu” principu kā izvēli ir taisnīgākais veids, kā veicināt mājokļu kredītu pieejamību jaunajām ģimenēm. Savukārt valsts dotais uzticības avanss kreditēšanas iestādēm tiks stingri uzraudzīts. Tiks sekots līdzi, lai tās pildītu apņemšanos uzlabot hipotekāro kredītu izsniegšanas nosacījumus un arī ievērotu kredītņēmēja tiesības uz “noliktajām atslēgām”.

““Nolikto atslēgu” princips netiek atcelts. Tas tiek papildināts ar normu kredītņēmēju interesēs, nodrošinot mājokļu hipotekāro kredītu pieejamību uz agrākiem nosacījumiem un apmēriem. Bankām arī turpmāk būs jārespektē kredītņēmēja izvēle, ja tas dos priekšroku “noliktajām atslēgām”. Mēs sekosim līdzi, lai nolikto atslēgu princips dzīvē darbotos,” atzīst Arvils Ašeradens, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Pieņemtais “nolikto atslēgu” risinājums kopā ar valsts pirmā mājokļa programmu veicinās jaunu mājokļu pieejamību jaunajām ģimenēm, tajā pat laikā tām pašām dodot izvēli samazināt kredītņemšanas riskus vai arī banku prasības par pirmo iemaksu vai tās nodrošinājumu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu