Skip to main content

Ašeradens: VIENOTĪBAS ģenētiskajā kodā ielikta spēja pārvarēt dziļas krīzes

Atklājot partijas VIENOTĪBA desmitgades kongresu, partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens norādīja, ka partijas pirmsākumi izveidojās, kad tā laika “gāzi grīdā” politika bija novedusi Latviju dziļā krīzē – gan finanšu, gan tiesiskā. “Valdošā koalīcija bija ķērusies klāt drošības likuma grozījumiem, mēģinot ielikt KNAB, Satversmes tiesā un Tiesībsarga birojā sev paklausīgos, un sprāga globālās ekonomikas burbulis, kas Latviju skāra īpaši smagi. Tā laika politiķi, apzinādamies, ka resursu pārdales saimniekošana ir beigusies, pēc savas izpratnes par misiju politikā nometa varu uz zemes. Brīdī, kad Latvijai draudēja bankrots, oligarhiem nepanesamo valsts vadības nastu pacēla Valdis Dombrovskis,” sacīja A. Ašeradens.

“VIENOTĪBAS vadmotīvs bija apvienot uz rietumu vērtībām orientētos Latvijas politiķus un partijas, lai pārvarētu eksistenciālo krīzi, kas prasīja arī daudz smagu un nepopulāru lēmumu. Nepieciešamība pārvarēt dziļo ekonomisko un politisko krīzi radīja jaunu politisku spēku, kurā apvienojās iespaidīgs intelektuālais potenciāls un par kura galveno vērtību kļuva tiesiskums un demokrātija. Tika radīta partija, kuras ģenētiskajā kodā tika ielikta, spēja pārvarēt dziļas krīzes. Partijai šajos gados ir bijuši gan kāpumi un kritumi, gan veiksmes un arī kļūdas, tomēr VIENOTĪBA ir apliecinājusi, ka tā nav viendienīte, bet ir valsts politisko ekosistēmu veidojoša sistēmiska partija,” VIENOTĪBAS desmitgades kongresā norādīja partijas vadītājs.

Arvils Ašeradens pateicās partijas VIENOTĪBA pirmajiem trīs līdzpriekšsēdētājiem – Ģirtam Valdim Kristovskim, Solvitai Āboltiņai un Aigaram Štokenbergam, kā arī bijušajam partijas vadītājam Andrim Piebalgam, domes vadītājiem Sandrai Kalnietei, Jānim Rozenbergam un Hosamam Abu Meri, kā arī VIENOTĪBAS virzītajiem Ministru prezidentiem Valdim Dombrovskim, Laimdotai Straujumai un Krišjānim Kariņam.

Atskatoties uz nesen notikušajām pašvaldību vēlēšanām, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs atzīmēja, ka reģionālajai politikai jāieņem nozīmīga loma partijas darba kārtībā, jo VIENOTĪBAS pārstāvniecība ir ievērojama – no 42 Latvijas pašvaldībām VIENOTĪBA kopā ar reģionālajiem partneriem ir pārstāvēta 33 pašvaldībās, no kurām kopumā 6, tostarp Cēsīs, Alūksnē, Salaspilī, Rēzeknes novadā, Valmierā un Kuldīgā, ir pašvaldību vadībā.

————

Sestdien, 2021. gada 18. septembrī, koncertzālē “Valmiera” notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress “Atbildīgi par Latviju!”, kurā delegāti debatē par prioritātēm partijas piedāvājumā un programmā 14. Saeimas vēlēšanām, kā arī pārvēl partijas vadību un valdi. Šis ir partijas jubilejas kongress, jo šogad aprit 10 gadi kopš dibināta partija VIENOTĪBA.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partija VIENOTĪBA
E-psts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu