Skip to main content

Atbildīgās ministrijas atkārtoti apņemas līdz gada beigām apgūt ES projektiem paredzēto finansējumu

Finanšu ministrija (FM) kā Eiropas Savienības (ES) fondu atbildīgā ministrija ir saņēmusi apliecinājumus no nozaru atbildīgajām ministrijām līdz šā gada beigām (31. decembrim) finansējuma saņēmējiem izmaksāt vēl ~180 miljonus latu, ceturtdien, 23. decembrī Valsts sekretāru sanāksmē skatītajā informatīvajā ziņojumā norāda FM.

Lielākās summas finansējuma saņēmējiem vēl ir jāizmaksā Satiksmes ministrijai (65 miljoni latu), Vides ministrijai (36 miljoni latu), Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai (36 miljoni latu) un Izglītības un zinātnes ministrijai (27 miljoni latu).

Tā kā premjera aicināti, visi atbildīgie ministri ar pilnu atbildību jau iepriekš apliecinājuši, ka ES fondu projektiem paredzēto šī gada budžeta finansējumu apgūs līdz šī gada beigām, FM rēķinās ar šo ministriju apņemšanos.

Līdz šā gada 17. decembrim no ES fondiem 2010. gadā maksimāli pieejamajiem 527 miljoniem latu ministrijas veikušas izdevumus 347 miljonu latu apmērā. Lai 2010. gadā valsts budžetā pieejamais finansējumu ES fondu projektiem tiktu izlietots maksimāli, aptuveni 3 miljonus latus ir vēl plānots pārdalīt Zemkopības ministrijas pārziņā esošajiem ES fondiem (papildus jau iepriekš pārdalītajiem 10 miljoniem latu), kā arī tiek veiktas līdzekļu pārdales starp fondiem, līdz ar to kopējais 2007.-2013. ES fondu budžeta izdevumu plāns līdz 31. decembrim vēl mainīsies.

Informācija par 2007.-2013.gada periodu
Kopumā līdz šā gada novembra beigām ES projekti ir apstiprināti par 73% jeb 2,3 miljardiem latu no 2007.-2013.gada perioda ietvaros 3,18 miljardu latu pieejamā finansējuma, savukārt projektu līgumi noslēgti par ~ 69% jeb 2,18 miljardiem latu no pieejamā finansējuma.

Dalies ar ziņu