Skip to main content

Atklāts eseju un zīmējumu konkurss “Manas Latvijas varonis”

No 10. oktobra līdz 10. novembrim norisināsies politiskās partijas „VIENOTĪBA” jauniešu rīkotais eseju un zīmējumu konkurss „Manas Latvijas varonis”. Iesūtītos darbus vērtēs Vienotības Jaunatnes organizācijas žūrija, kuras sastāvā būs arī Solvita Āboltiņa, Artis Pabriks un Ina Druviete.

Konkursa mērķis ir veicināt dzimtenes mīlestību jauniešu vidū, atcerēties un godināt cilvēkus, kas Latvijai izcīnījuši gan mazas, gan lielas uzvaras, darbojoties tādās sfērās kā politika, sports, kultūra, izglītība, zinātne un citās, kā arī veicināt aktīvu jauniešu līdzdalību latviešu tautai nozīmīgos procesos.

Zīmējumus konkursam var iesniegt ikviens 1. – 4. klases skolnieks, savukārt esejas 5. – 12. klases skolnieks. Esejas tiks izvērtētas divās kategorijās: 5. – 9. klase un 10. -12. klase. Esejas apjoms ir 2000 – 2500 rakstu zīmes. Nosakot labākos eseju un zīmējumu autorus, tiks vērtēta eseju un zīmējumu atbilstība tēmai, oriģinalitāte un radošums.

Eseju apjoms ir 2000 līdz 2500 rakstu zīmes, esejas jānoformē datorrakstā (valoda – latviešu, fontu lielums – 12, starprindu intervāls – 1,5), gan esejām, gan zīmējumiem jāpievieno titullapa norādot kontaktinformāciju un darba nosaukumu.

Vērtēšana notiks trijās vecuma grupās – 1. – 4. klase, 5. – 9. klase un 10. – 12. klase). Vērtējot vērā tiks ņemta atbilstība tematam, oriģinalitāte, argumentācija, noformējums. Labāko darbu autoriem – dažādas pārsteiguma balvas.

Konkursa nolikumu skatīt šeit!

Esejas un zīmējumus var iesniegt no 10.10.2011 – 10.11.2011:
* sūtot uz e-pastu [email protected] (ar norādi “Eseju un zīmējumu konkursam”);
* nogādājot personīgi uz VIENOTĪBAS biroju Kaļķu ielā 28, Rīgā (ieeja no Vaļņu ielas);
sūtot pa pastu uz Kaļķu ielu 28, Rīga, LV-1050 (norādot vārdu un uzvārdu, mācību iestādi, klasi un kontaktinformāciju).

Apbalvošana notiks 23. novembrī VIENOTĪBAS biroja telpās, Kaļķu ielā 28, Rīgā. Ar konkursa uzvarētājiem sazināsimies personīgi, kā arī uzvarētāju saraksts tiks publicēts VIENOTĪBAS mājas lapā.

Pastāsti mums par savu Latvijas varoni!

Papildus informāciju par konkursa norisi, nolikumu un citus saistošus jautājumus var uzzināt, rakstot konkursa organizatoriem uz e-pastu: [email protected]

Dalies ar ziņu