Skip to main content

Attīstīs ekonomisko sadarbību ar Ķīnu

Trešdien, 13. februārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Ķīnas vēstnieka Hu Ješuņu (Hu Yeshun) atvadu vizītes ietvaros pateicās par līdzšinējo atbalstu un lielo ieguldījumu sadarbības veicināšanā un aicināja arī turpmāk attīstīt ekonomisko sadarbību.

Sarunas laikā premjers izteica cerību, ka Ķīnas investīciju apjoms Latvijā pieaugs, jo īpaši rūpniecības ražošanas nozarēs, un aicināja Ķīnas investorus izmantot speciālās ekonomiskās zonas Latvijā. Savstarpējā sadarbība un pieaugošais tirdzniecības apjoms pēdējos gados pierāda, ka Latvijas un Ķīnas sadarbība kļūst arvien ciešāka. Premjers uzsvēra, ka Latvija atzinīgi vērtē Ķīnas valdības izteiktos priekšlikumus sadarbībai ar Austrumeiropas reģionu un apliecināja gatavību atbalstīt Ķīnas investīciju projektus Latvijā, kā arī sadarbības projektu īstenošanu. Tāpat V. Dombrovskis minēja, ka starpvalstu attiecības ir stabilas un ilgtspējīgas, ko raksturo aktīvi politiskie dialogi un intensīvas augsta līmeņa vizītes. Latvija arī turpmāk ir ieinteresēta meklēt jaunas iespējas eksporta veicināšanai ar konkurētspējīgiem un inovatīviem produktiem un pakalpojumiem.

Hu Ješuņs atzinīgi novērtēja izveidojušās attiecības starp Latviju un Ķīnu, kā arī uzsvēra, ka redz turpmākas kvalitatīvas savstarpējās biznesa sadarbības iespējas un attīstību.

Foto no tikšanās

Latvijas un Ķīnas tirdzniecības rādītāji:
Preču eksporta apjoms uz Ķīnu 2012. gada 3. ceturksnī bija 34,79 miljoni eiro, kas ir par 19% lielāks salīdzinājumā ar 2011. gada tādu pašu periodu. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Ķīna ar 282,24 miljoniem eiro ieņem 13. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. 2012.gada 3.ceturksnī Ķīnas tiešās investīcijas Latvijā sasniedza 0,4 miljonus eiro. Lielākās investīcijas veiktas nekustamā īpašuma, nomas un citos komercpakalpojumos, kā arī vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Spurķe
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. +371 67082987, +371 20604166
[email protected]

 

Dalies ar ziņu