Skip to main content

Balso savā pašvaldībā!

Partija VIENOTĪBA atgādina, ka 1.jūnijā notiekošajās pašvaldību vēlēšanās balsot varēsiet tikai tajā pašvaldībā, kurā esat deklarējuši savu dzīvesvietu vai kurā jums likumā noteiktajā kārtībā pieder nekustamais īpašums. Tiesības mainīt pašvaldību vēlēšanu iecirkni uz pašvaldību, kurā jums pieder īpašums, ir līdz 7.maijam.

Īpašumtiesību fakts ir vienīgais iemesls, uz kura balstoties vēl iespējams mainīt pašvaldību, kurā vēlētājs gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās 1. jūnijā veiks savu pilsoņa pienākumu un atdos savu balsi. Jāatgādina, ka būtiski ir balsot tajā pašvaldībā, kurā vēlētājs reāli dzīvo, tādējādi paužot savu viedokli gan par pašvaldības pārstāvjiem, gan pašvaldībā saņemtajiem un piedāvātajiem pakalpojumiem.

Lai mainītu iecirkni, jāvēršas jebkurā Latvijas pašvaldības izpilddirekcijā vai klientu apkalpošanas centros. Piemēram, Rīgā tās ir Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Ziemeļu rajona izpilddirekcijas. Piesakot iecirkņa maiņu, ir jāaizpilda iesniegums, jāuzrāda pase vai personas apliecības (eID) karte, kā arī jāuzrāda zemesgrāmata vai izziņa no Zemesgrāmatas par īpašuma piederību.

Jāuzsver, ka līdz 7. maijam iespējams veikt vēlēšanu iecirkņa maiņu arī pašvaldības robežās.

Saskaņā ar CVK sniegto informāciju, no šā gada 2.maija līdz 7.maijam iecirkņa maiņu iespējams reģistrēt arī elektroniski, izmantojot E-pakalpojumu „Vēlēšanu iecirkņa maiņa”, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tīmekļa vietnē https://vr-epak.pmlp.gov.lv. Lai izmantotu šo e-pakalpojumu, nepieciešams veikt autentifikāciju ar internetbankas palīdzību, eID vai ar drošu elektroniskā paraksta viedkarti.

Dalies ar ziņu