Skip to main content

Baltijas kultūras ministri pārrunā kultūras radošo industriju attīstību

Sestdien Tallinā Baltijas valstu kultūras ministri vienojās turpmāko sadarbību īpaši veicināt vairākos virzienos – stiprināt kultūras un radošo industriju attīstību un sadarbību Baltijas reģiona līmenī, turpināt veiksmīgi uzsākto Baltijas kino sadarbības platformu, veidot kopīgo Baltijas kultūras informācijas portālu, kā arī sadarboties Eiropas nozīmes mantojuma atpazīstamības zīmola – Eiropas Mantojuma zīmes – ietvaros.

Igaunijas kultūras ministre Laine Jēnesa (Laine Jänes) kopīgās tikšanās laikā norādīja, ka šādas sanāksmes ir nepieciešama gan kopīgu Baltijas valstu aktualitāšu pārrunāšanai, piemēram, ikgadējā finansējuma piešķiršana kultūras nozarei, gan arī, lai iepazīstinātu ar katras valsts prioritātēm kultūrā un dalītos pieredzē. Savukārt Lietuvas kultūras ministrs Arūnas Gelūnas uzsvēra nepieciešamību skatīt Baltijas valstis kā vienotu kultūras reģionu. Tikmēr Latvijas kultūras ministre Sarmīte Ēlerte pateicās par atsaucību viņas iniciatīvai pārrunāt triju valstu sasniegto kultūras un radošo industriju jomā un pārrunāt turpmākās attīstības iespējas.

Tikšanās laikā S. Ēlerte informēja Baltijas valstu ministrus par plānoto finansējumu kultūrai nākamajā gadā. Ņemot vērā, ka, salīdzinājumā ar 2008. gadu, šogad finansējums kultūrai ir par aptuveni 54% mazāks, ministre izteica cerību, ka nākamā gada finansējumu kultūras funkcijām nesamazinās. Ministri vienojās apmainīties ar informāciju kultūras budžeta ietvaros.

Pēc tikšanās ministri tikās oficiālajās pusdienās ar Eiropas Komisāri izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes jautājumos Andrulu Vasiliu (Androulla Vassilliou).

Kultūras ministre S. Ēlerte darba vizītē Igaunijā atrodas kopš piektdienas. Tās laikā viņa tikās ar valsts amatpersonām, kuras ir atbildīgas par audiovizuālās politikas, kā arī integrācijas jautājumiem. Pēc tikšanās ar Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieci starptautiskās sadarbības un kultūras daudzveidības jautājumos Anni-Lī Reimā (Anne-Ly Reimaa) panākta vienošanās turpmāk vismaz reizi gadā pārrunāt valstu sasniegto sabiedrības integrācijas jautājumos, kā arī izskatīt iespēju rīkot kopīgus pasākumus sabiedrības integrācijas stiprināšanai, jo tieši Kultūras ministrija Igaunijā ir atbildīga par integrācijas politikas veidošanu. „Mūsu valstu integrācijas problēmas ir līdzīgas, tāpēc cieša sadarbība šajos jautājumos veicinātu sabiedrības integrācijas efektivitāti,” uzskata S. Ēlerte.

S. Ēlerte Baltijas kultūras ministrus arīdzan ielūdza nākamā gada augustā apmeklēt atklāšanas pasākumu rekonstruētajai Rīgas biržas ēkai, kur atradīsies Ārzemju mākslas muzeja ekspozīcija.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres padomnieks,
preses sekretārs
Tālr.: 26473310
[email protected]

Dalies ar ziņu