Skip to main content

Baltijas valstu aizsardzības ministri pārrunās aktualitātes aizsardzības nozarē

Šā gada 28. un 29. janvārī Alūksnē un Gulbenē notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāti aktuālie Baltijas valstu aizsardzības un drošības jautājumi.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Lietuvas aizsardzības ministrs Jozus Oleks (Juozas Olekas) un Igaunijas aizsardzības ministrs Urmas Reinsalu (Urmas Reinsalu) iepazīsies ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Kājnieku skolu, kā arī godinās 7. Siguldas kājnieku pulka kritušos karavīrus, noliekot ziedus pie pulka karavīriem veltītā pieminekļa. Ministru sanāksmē piedalīsies arī NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Dienaskārtībā paredzēts pārrunāt NATO gaisa telpas patrulēšanu Baltijas valstīs, Baltijas valstu sadarbību militāro mācību organizēšanā, kā arī kopīgo sadarbības projektu norisi un attīstību.

Tikšanās gaitā ministri vienosies par trīs valstu tālāko kopīgo projektu attīstību un sadarbību, kā arī plāno parakstīt saprašanās memorands par sadarbību aizsardzības nozarē.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254, +371 29211247
[email protected]

Dalies ar ziņu