Skip to main content

Bērnunamos situācija ar nodrošinājumu attālinātajām mācībām un psiholoģisko atbalstu ir nepieņemama

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde uzskata, ka Labklājības ministrija pandēmijas apstākļos atstājusi novārtā situāciju bērnunamos, kur dzīvojošajiem bērniem būtu jānodrošina iespēja pilnvērtīgi piedalīties mācību darbā, kas notiek attālinātā režīmā, kā arī jāsniedz papildus psiholoģiskais atbalsts šajos apstākļos.

Apvienības valde pārrunājusi mācību procesa organizēšanu bērnunamos, konstatējot, ka nereti tas ir tālu no optimāla, jo ir pieejams viens dators uz 5 vai pat vairāk – līdz 10 bērniem, savukārt iespējas saņemt psiholoģisko atbalstu bieži ir atkarīgas no bērnunama vadītāja lēmuma. JAUNĀS VIENOTĪBAS valde norāda, ka rūpes par bērnunamu bērniem ir tieša valsts atbildība un nedrīkst pieļaut, ka kāds bērns šajā sarežģītajā laikā ir aizmirsts.

JAUNĀS VIENOTĪBAS valde atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa aicinājumu labklājības ministrei steidzami apkopot informāciju par datortehnikas un interneta pieejamību ārpusģimenes aprūpes institūcijās. Ministru prezidents ir uzdevis labklājības ministrei sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju sagatavot kompleksus risinājumus, lai nodrošinātu šajās institūcijās dzīvojošajiem bērniem iespējas pilnvērtīgi piedalīties attālinātajā mācību procesā, savukārt sadarbībā ar Veselības ministriju un pašvaldībām apzināt ārpusģimenes aprūpes institūcijās esošo bērnu vajadzības un nodrošināt, ka bērniem ir pieejams savlaicīgs un atbilstošs psiholoģiskais atbalsts.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu