Skip to main content

Bloks “Vienotība”: domes koalīcijas deputāti neapmeklē komisijas, jo par darbu komisijās vairs nemaksā

“Domē darbs norit samērā gausi, tikai likumā paredzētajā kārtībā – reizi mēnesī notiek domes sēdes, dažu komiteju sēdes arī tiek sasauktas reizi mēnesī, tādējādi lēni risinot rīdziniekiem būtiskus jautājumus. Domes priekšsēdētājs ir ļoti aizņemts ārpus domes darbos, kā piemēram, parakstu vākšanas kampaņā par krievu valodu, kā otro valsts valodu”, domes koalīcijas darbu Rīgas domē komentē Rīgas domes frakciju bloka “Vienotība” deputāti.

Šodien, 5. decembrī, Rīgas domes valdošā koalīcija nespēja nodrošināt plānotās Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas darbu, jo uz to nebija ieradušies 8 deputāti. Komisijas sēdē šodien deputātiem bija jālemj par pašvaldības īpašumu nodošanu privatizācijai.

Ar nevērīgo attieksmi pret darbu, Rīgas pilsētas pašvaldība bremzē likuma „Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšana” normu ievērošanu, kas paredz, ka Rīgas pilsētas pašvaldībai privatizācijas objekti jānodod līdz 2011. gada beigām. Jāatgādina, ka jau 2006. gadā tika pagarināts privatizācijas pieteikumu izskatīšanas termiņš, taču – tā kā Rīgas pilsētā tika saņemti daudz privatizācijas pieteikumi, – privatizācijas termiņš tika pagarināts jau vairākkārt.

RD opozīcijas deputāti uzsver, ka visi 60 ievēlētie Rīgas domes deputāti ir ievēlēti, lai strādātu rīdzinieku labā un deputātu nepiedalīšanās komisijās ne tikai bremzē plānoto jautājumu izskatīšanu un lēmumu pieņemšanu, bet arī grauj sabiedrības uzticību Rīgas pilsētas pašvaldībai.

Rīgas domes deputāts un Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas pārstāvis Olafs Pulks pieļauj, ka deputātu kūtrais komisijas apmeklējums varētu būt skaidrojams ar to, ka darbs komisijā vairs netiek apmaksāts, “taču tas nevar būt arguments, lai nepildītu deputātiem uzticētos pienākumus”, norāda deputāts.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, tālr.: 29450254
Valdis Gavars, tālr.: 25486042

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība" deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu