Skip to main content

Bloks „Vienotība”: esam pret liekulīgo sabiedrības integrācijas politiku Rīgā

Rīgas domes frakciju bloka „Vienotība” aicina taupīt Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļus, atsakoties no Sabiedrības integrācijas programmas, kurai 2012. gadā paredzēts tērēt 199 700 latu.

Tā kā Rīgas domes valdošā vairākuma deputāti ir parakstījušies par grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē, lai panāktu, ka krievu valodai tiek piešķirts valsts valodas statuss, bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka šādai programmai Rīgā vairs nav nozīmes. Integrācija var notikt tikai uz latviešu valodas atbalsta pamata.

Lai veicinātu sabiedrības integrāciju Rīgas pilsētā, sekmētu saliedētas sabiedrības veidošanos un respektētu demokrātiskas nacionālas valsts pamatvērtības, 2011. gadā jau iztērēti 116 000 latu. Taču apstākļos, kad pilsētas galva aicina parakstīties par krievu valodu kā otru valsts valodu, integrācijas politika Rīgā ir kļuvusi liekulīga. Tā neveicina sabiedrības saliedētību, bet gan šķeļ to.

Protestējot pret divkosīgo sabiedrības integrācijas politiku Rīgā, frakciju bloka „Vienotība” deputāts Elmārs Vēbers ir apturējis savu līdzdalību Rīgas domes Konsultatīvajā padomē sabiedrības integrācijas jautājumos.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers
Tālr.: 26335652

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu