Skip to main content

Bloks „Vienotība”: pilsētas lombarda pirkšanai neviens nepiesakās; Rīgas domes vadība ar savu rīcību lombardam rada zaudējumus

Rīgas domes koalīcijas deputātu lēmums atbalstīt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošā pelnošākā uzņēmuma SIA „Rīgas pilsētas lombards” pārdošanu izsolē, ir pārsteidzīgs un neizdevīgs pašai pašvaldībai, jau sākotnēji norādīja RD bloka „Vienotība” deputāti. Uz izsoli neviens pretendents nav pietecies, iespējams, Rīgas dome lems uzņēmuma pārdošanai cenu pazemināt un pārdot RP SIA „Rīgas pilsētas lombards” par grašiem.

9.decembrī sasauktā RP SIA „Rīgas pilsētas lombards” kapitāla daļu izsoles komisijas sēdē tika secināts, ka neviens pretendents uz uzņēmuma pirkšanu izsolē nav pieteicies, taču nav izslēgts, ka Rīgas domes priekšsēdētājs rosinās pārskatīt sākotnējo izsoles cenu.

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka vēlreiz organizēt izsoli nav izdevīgi, jo tad, visdrīzāk, būs jāsamazina izsoles sākotnējā cena, tādēļ rosinās izbeigt RP SIA „Rīgas pilsētas lombards” atsavināšanu.

Ik gadu Rīgas pilsētas budžetā no RP SIA „Rīgas pilsētas lombards” darbības ienāk vidēji 70 – 100 tūkstoši latu, tādēļ bloka „Vienotība” deputāts Valdis Gavars aicina Rīgas pilsētas pašvaldības vadību rīkoties saimnieciski un nepārdot peļņu nesošu uzņēmumu: „ Pēc novembrī pieņemtā lēmuma pārdot lombardu izsolē, ir augusi klientu neuzticība uzņēmumam un pēdējā mēneša laikā ir jūtami krities uzņēmuma apgrozījums. Atbildība par šobrīd lombardā notiekošo ir jāuzņemas kapitāldaļu turētājam, kas ir Rīgas domes priekšsēdētājs”, norāda Gavars.

Papildus informācija:
Valdis Gavars
Tālr.: 25486042

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu