Skip to main content

Bloks „Vienotība”: RD atņem ēku skolēniem

RP SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ieguldīs milzu līdzekļus administratīvā centra izveidei Čaka ielā 42, Rīgā, kur līdz šim atradās Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskola. Šajā ēkā nekad vairs nebūs izglītības iestāde, jo domes vadība, vieglu roku, no tās atteikusies, informē bloka „Vienotība” deputāts Elmārs Vēbers.

Šodien, Izglītības, kultūras un sporta komitejā tika izlemts nekustamā īpašuma Čaka ielā 42, Rīgā liktenis. Bloka ”Vienotība” deputāti ir sašutuši par to, cik bezatbildīgi izrīkojās ar pašvaldības īpašumiem un cik vieglprātīgi atsakās no izglītības, jaunatnes un sporta nozarē nepieciešamajiem Rīgas pašvaldības īpašumiem.

Deputāts E. Vēbers (Vienotība) norādīja, ka jautājums par atteikšanos no īpašuma Čaka ielā 42 nav pilnībā izvērtēts, norādot, ka ēkas sliktais tehniskais stāvoklis ir pārspīlēts, jo Rīgā vēl ir daudz skolu, kurās situācija ir līdzīga vai pat vēl sliktāka.

Tāpat arī nav ņemts vērā tas, ka šī ēka ir pilnībā piemērota skolas vajadzībām un izglītības funkciju nodrošināšanai.

„Rīgas Skolēnu pils šobrīd darbojas šaurās un nepiemērotās telpās, arī citām interešu izglītības un kultūras iestādēm nepieciešamas papildus telpas. Tā vietā, lai skolas ēku nodotu interešu izglītības vai kultūras funkcijas īstenošanai, domes vadība no tās pilnībā atsakās,” satraukumu pauž deputāts E. Vēbers.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norādīja, ka ēka Čaka ielā 42 ir piemērotāka Rīgas namu pārvaldnieka administrācijas izvietošanai, jo īpašums esot liels un būšot vieta arī autostāvvietai. Opozīcijas deputāti atgādināja, ka skolas teritorijā ir ierīkots basketbola laukums, to visticamāk turpmāk izmantos kā autostāvvietu.

Zinot to, ka parādu apjoms RNP ir vairāk kā 20 milj. latu apmērā, ka Rīgas mājas ir katastrofālā stāvoklī – arguments, ka nepieciešami milzīgi finanšu līdzekļi ēkas tehniskā stāvokļa uzlabošanai un tādi būšot Rīgas namu pārvaldniekam, rados jautājums, uz kā rēķina tiks segtas izmaksas administratīvā centra labiekārtošanai.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers, mob. 26335652

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Rīgas domes deputātu frakciju bloka „Vienotība” referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu