Skip to main content

Bloks „Vienotība”: Ušakovs no Rīgas vēlas padzīt vairākās paaudzēs dzīvojošos rīdziniekus

Rīgas domes koalīcijas deputāti vakar noraidīja bloka „Vienotība” priekšlikumus piešķirt 50% NĪN atlaides personām, kas ir deklarējušas savu dzīvesvietu Rīgā un kurām tas ir vienīgais mājoklis, kā arī personām, kas ir deklarētas savas dzimtas īpašumā.

Vēl oktobrī Ušakovs aicināja iesniegt priekšlikumus, kas būtiski veicinātu Rīgā strādājošo iedzīvotāju ieinteresētību deklarēt savu dzīvesvietu Rīgas pilsētā, taču Ušakova cēlie nolūki, kas tika izskandināti publiskajā telpā, neatbilst reālajiem darbiem, jo ar lēmumu nepiešķirt NĪN atlaides, Ušakovs pierāda, ka rīdzinieku, kas ik mēnesi Rīgas pilsētai maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, problēmas Rīgas domes vadībai ir mazsvarīgas.

Tāpat tika noraidīts V. Gavara ierosinājums piešķirt NĪN atlaides personām, kas dzīvo savas dzimtas īpašumā: „Ušakovs parāda savu attieksmi pret rīdziniekiem, kas te dzīvo jau vairākās paaudzēs, jo, visdrīzāk, piemēram, Mežaparka, Teikas un Pārdaugavas iedzīvotāji, kas vairākās paaudzēs mitinās savā dzimtas īpašumā, nespēs samaksāt nekustamā īpašuma nodokli”.

Rīgas domes frakciju bloks „Vienotība” aicina saglabāt nekustamā īpašuma nodokļa likmes 25% ierobežojumu 2012. gadā un sola cīnīties par to, lai Rīgas pilsēta vienlīdz rūpētos par visiem rīdziniekiem: „Ja pašvaldība var atļauties piešķirt 90% nodokļa atlaides Spilves lidlauka teritorijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem, tad tai ir jānodrošina atlaides visiem Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, kas ik mēnesi papildina Rīgas pilsētas budžetu, maksājot iedzīvotāja ienākuma nodokli”.

Papildus informācija
Valdis Gavars
Tālr.: 25486042

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu