Skip to main content

Briselē diskutēs par Latvijas prezidentūras ES Padomē dienaskārtību

Rīt, 2.decembrī, Briselē notiks Hansa Seidele fonda (Hanns Seidel Foundation) un Vilfrēda Martena Eiropas studiju centra (Wilfried Martens Centre for European Studies) organizēta konference par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē dienaskārtību.

Konferenci atklās Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš ar uzrunu par Latvijas prezidentūras prioritātēm un izaicinājumiem. Diskusijā par Eiropas dienaskārtību Latvijas prezidentūras laikā piedalīsies arī Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā Preses un informācijas nodaļas vadītājs Jānis Bērziņš un Latvijas Radio korespondente Briselē Ina Strazdiņa.

Kā zināms, Latvija no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam pirmo reizi būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Prezidējošās valsts statuss ļauj arī ietekmēt ES darba kārtību, izvirzot savas prioritātes. Latvijas izvirzītās prioritātes ir informācijas sabiedrības stiprināšana un tās piedāvāto iespēju izmantošana ES nākotnes attīstībai; ES lomas stiprināšana globālā mērogā, labklājības un drošības telpas veidošanā ES kaimiņu reģionos; konkurētspējīgāka ES kā pamats izaugsmei, cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanai un ieguldījums nākotnes attīstībā.

Konference notiks Gētes institūtā, Rue Belliard 58, Briselē. Sākums plkst.12:30.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Viņš ir Latvijas delegācijas vadītājs EP lielākajā un ietekmīgākajā politiskajā grupā – ETP (Eiropas Tautas partija).

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa
padomniece preses un komunikācijas jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu