Skip to main content

Briselē notiks Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes

22. un 23. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

22. jūlija Ārlietu padomes sanāksmē plānota diskusija par situāciju Irākā, kurā strauji pasliktinās drošības situācija. Irākā pēc notikušajām parlamenta vēlēšanām ir ieildzis valdības izveides process. Pēc sunnītu nemiernieku uzbrukumiem Irākas ziemeļu un rietumu daļās pasliktinājusies arī humanitārā situācija reģionā.

Tāpat plānota diskusija par Tuvo Austrumu miera procesu, ņemot vērā situācijas saasināšanos starp Izraēlu un Gazas sektoru, kas atkārtoti norāda uz nepieciešamību rast Tuvo Austrumu konflikta risinājumu. Paredzams, ka tiks turpinātas aizsāktās diskusijas par Eiropas Savienības pieeju, lai veicinātu pārtraukto Izraēlas un palestīniešu miera sarunu atsākšanu.

Ārlietu padomes sanāksmē ministri pārrunās aktuālo situāciju Ukrainā, ņemot vērā 16. jūlija Eiropadomes secinājumus, kā arī ES – Ukrainas Asociācijas līguma ieviešanu. Uzmanība tiks pievērsta arī 17. jūlijā notriektās „Malaizijas aviolīniju” lidmašīnas traģēdijas izmeklēšanai.

23. jūlija Vispārējo lietu padomē Itālija prezentēs savu prezidentūras darba programmu. Plānota diskusija par Eiropadomes sanāksmju rezultātu īstenošanu, stratēģijas „Eiropa 2020” vidusposma pārskatu, kā arī eiro ieviešanu Lietuvā.

ES Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Vispārējo lietu padomi 2014. gada otrajā pusgadā vada ES Padomes prezidējošā valsts Itālija. Savukārt Ārlietu padomi vada ES Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrīna Eštone (Catherine Ashton).

Papildus informācija:
Preses kontaktiem:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu