Skip to main content

Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem atklās jauno korpusu

Rīt, 28. aprīlī, plkst. 11.00 Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem atklās tikko uzbūvēto apcietinājuma izpildes daļas ēku, kā arī renovēto administrācijas un notiesāto dzīvojamo korpusu. Šo projektu realizācija nodrošinās apcietināto un notiesāto nepilngadīgo jauniešu dzīves apstākļu uzlabošanu atbilstoši Eiropas Savienības valstu standartiem, kā arī šie projekti kalpos kā paraugs, kādiem jābūt mūsdienīga cietuma standartiem.

Tieslietu ministrs A. Štokenbergs norāda, diskusijas ap ieslodzījuma piemērošanu nepilngadīgajiem un šī ieslodzījuma izpildes apstākļiem Latvijā turpinās jau kopš 90. gadu sākuma. „Jāteic, ka tas nav palicis bez rezultātiem. Šī procesa rezultātā mainījusies ne tikai pati sodu politika attiecībā uz nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem, atzīstot ieslodzījumu par galēju līdzekli, bet arī cilvēku izpratne par to, kādi apstākļi ieslodzītajiem bērniem ir vai nav atzīstami par pieņemamiem. Izvirzot kriminālās justīcijas priekšplānā galveno uzdevumu – palīdzēt kļūt bērniem par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem, saprotams, ka tas nav paveicams cilvēku degradējošā vidē, jo vide audzina cilvēku ne mazāk kā vārdi. Jaunās Audzināšanas iestādes telpas sniedz iespēju ieslodzījuma vietu speciālistiem veikt savu darbu labākā kvalitātē,” norāda A. Štokenbergs.

Jaunajā korpusā būs 40 vietas apcietinātajiem. 1. stāvā – kontroles un caurlaides telpas, apmeklētāju telpas, pārrunu kabīnes, uzgaidāmās telpas. 2. stāvā – 20 kameras, kurās izbūvētas tualetes un dušas. Katrā kamerā uzturēsies divi jaunieši. Abos stāvos paredzētas speciāli aprīkotas telpas apcietinātajiem un apmeklētājiem ar kustību traucējumiem. Savukārt 3. stāvs paredzēts darbiniekiem, kā arī tehniskās telpas. Līdz šim jaunieši mitinājās kopmītņu tipa telpās, kur vienā istabā bija no 10 līdz 15 ieslodzīto.

Apcietinājuma izpildes daļas ēkas kopējā platība – 1088 m2, kā arī četri pastaigu laukumi.

Renovētā dzīvojamā ēka būs sadalīta 62 divvietīgās telpās 124 notiesāto jauniešu izvietošanai. Katrā stāvā būs istaba, kur notiesātie varēs skatīties televizoru, spēlēt galda spēles, kā arī telpas pārrunām un resocializācijas pasākumiem.

Šobrīd nepilngadīgie jaunieši sodu izcieš arī citās Latvijas ieslodzījuma vietās, taču turpmāk viņi visi varēs būt vienuviet – Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.

Abus projektus izdevies realizēt pateicoties Norvēģijas valdības piešķirtajam finansējumam.

Jaunās ēkas atklāšanas pasākumā piedalīsies Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Norvēģijas tieslietu ministrs Knuts Strorbergets un Latvijas tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, Norvēģijas vēstnieks Jans Grevstads, Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība.

Plašsaziņas pārstāvju informācijai, lai iekļūtu teritorijā, jāpiesakās pie Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāves Ināras Makarovas, zvanot pa tālruni 26367395 līdz šodienas, 27. aprīļa plkst. 15.00.

Informāciju sagatavoja:
TM Administratīvais departaments
Tālr. 67036712
[email protected]

 

Dalies ar ziņu