Skip to main content

Četras Rīgas ielas iegūs jaunus nosaukumus

Rīgas dome šodien atbalstīja četru galvaspilsētas ielu pārdēvēšanu – Detlava Brantkalna, Staraja Rusas, akadēmiķa Mstislava Keldiša ielu un Valentīna Pikuļa alejas un takas pārdēvēšanu.

Turpmāk, sakārtojot arī adresācijas jautājumus, Detlava Brantkalna ielu dēvēs Annas Brigaderes un Vizmas Belševicas vārdos, kā arī atsevišķai piebrauktuvei tiks piešķirts Zentas Mauriņas vārds. Valentīna Pikuļa aleja un Valentīna Pikuļa taku – turmāk nesīs gleznotājas Birutas Baumanes vārdu, savukārt Staraja Rusas iela tiks pārsaukta ilggadējā Rīgas galvas un Ministru prezidenta Hugo Celmiņa vārdā. Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielu lemts pārdēvēt par Brāļu Kaudzīšu ielu.

“Jaunās Vienotības” frakcija jau 2021. gada martā ierosināja pārsaukt Detlava Brantkalna ielu Purvciemā un Staraja Rusas ielu Pārdaugavā. “Rīgā nav vietas nosaukumiem, kas slavina padomju varu un to nostiprināšanu Latvijas galvaspilsētā. Ar šiem drūmajiem laikiem saistītiem okupācijas virsnieku vārdiem no mūsu ielām ir jāpazūd. Viedokļi mums ir dalījušies, esam izvērtējuši dažādus variantus, taču priecājos, ka beidzot ir izdevies šo soli spert. Esmu pateicīgs kolēģiem par atbalstu un vēlmi stiprināt mums piederošās vērtības. Nākamajā gadā turpināsim vērtēt, vai ir vēl kāda iela Rīgā, kuru noteikti nepieciešams pārdēvēt,” uzsver Rīgas domes deputāts Edgars Ikstens.

 

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas aktualitātēm
Silvija Reinberga
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu