Skip to main content

Circene pateicas par sadarbību alkohola ietekmes mazināšanā jauniešu vidū

Veselības ministre Ingrīda Circene izsaka gandarījumu par Saeimas deputātu un nevalstisko organizāciju darba grupas, tajā skaitā Latvijas Ārstu biedrības, ciešo un aktīvo sadarbību apjomīgu grozījumu izstrādāšanā normatīvajos aktos, kas paredz ierobežot alkohola lietošanu pusaudžu vidū.

„Jāatzīst, ka līdzšinējā alkohola pieejamības ierobežošanas politika jauniešiem nav bijusi pietiekami efektīva. Diemžēl Latvija atrodas starp tām Eiropas valstīm, kur alkohola patēriņš jauniešu vidū ir viens no augstākajiem, un pēdējo gadu laikā situācijai nav tendences mainīties uz labo pusi. Ir jāizslēdz iespēja parādīties arvien jaunām vietām un veidiem, kā alkohols ir pieejams jauniešiem,” uzsver veselības ministre Ingrīda Circene.

Jau ziņots, ka, otrdien, 13. novembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumus vairākos likumos, kas paredz ierobežot alkohola patēriņu bērnu un jauniešu vidū, kā arī atbildību par alkoholisko dzērienu iegādāšanos un nelegālā alkohola tirdzniecību.

Informāciju sagatavoja:
Aija Bukova – Žideļūna
Veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre
Tālr.: 67876011, 26339264

 

Dalies ar ziņu