Skip to main content

Circene rīt atklās starptautisku konferenci „Efektīva primārā veselības aprūpe mūsdienu Eiropā”

Veselības ministrija sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā 28.martā rīko starptautisku konferenci „Efektīva primārā veselības aprūpe mūsdienu Eiropā”, kurā plānots diskutēt par aktualitātēm primārās veselības aprūpes jomā.

„Primārā veselības aprūpe ir cilvēka pirmais saskarsmes posms ar veselības aprūpes sistēmu, kurā tiek risinātas galvenās iedzīvotāju veselības problēmas, nodrošinot atbilstošus veselības veicināšanas, profilakses, ārstniecības un rehabilitācijas pasākumus. Primārās veselības aprūpes stiprināšanas nolūkā Veselības ministrija šo – 2014.gadu – ir noteikusi kā Ģimenes veselības gadu,” norāda veselības ministre Ingrīda Circene.

Konferences mērķis ir aktualizēt primārās veselības aprūpes nozīmi veselības aprūpē, daloties starptautiskā pieredzē par efektīvākajiem risinājumiem tās stiprināšanā un kvalitātes uzlabošanā. Ciešā sadarbībā ar nozari ir sagatavots politikas plānošanas dokuments „Primārās veselības aprūpes attīstības plāns 2014.-2016.gadam”, par ko tiks diskutēts konferences laikā.

Konferencē ar savu redzējumu uzstāsies pārstāvji no Veselības ministrijas, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas, Eiropas Veselības sistēmu un politikas observatorijas, Tartu universitātes, Nīderlandes veselības pakalpojumu izpētes institūta, kā arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Māsu asociācijas un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „SUSTENTO”.

Konference notiks 28.martā Rīgas Stradiņa universitātes Lielajā aulā (Dzirciema ielā 16). Sākums plkst.10:00.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu