Skip to main content

Circene tiekas ar Pacientu ombuda valdes priekšsēdētāju

2013. gada 5. februārī veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Pacientu ombuda valdes priekšsēdētāju Lieni Šulci-Rēveli, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpes nozarē.

„Veselība ir pilnīga fiziskā, psihiskā un sociālā labklājība, ko var īstenot vien dažādām institūcijām sadarbojoties. Tāpēc mainīt attieksmi pret veselības nozari iespējams tikai tad, ja veselība tiek ietverta visās politikās,” sarunā vienojās veselības ministre un Pacientu ombuda valdes priekšsēdētāja, vēlreiz uzsverot, ka sabiedrības veselība ir dažādu valsts institūciju kopīga atbildība.

Tikšanās laikā tika pārrunāts Veselības ministrijas izstrādātais koncepcijas projekts par izmaiņām veselības aprūpes finansēšanas modelī. Puses bija vienisprātis, ka koncepcijas galvenais mērķis ir godīgāka un pieejamāka veselības aprūpes sistēma. Tāpat efektīvai veselības aprūpes nodrošināšanai abpusēji tika uzsvērta kvalitātes kritēriju nepieciešamība – gan primārajā veselības aprūpē, gan stacionāros.

„Esmu gandarīta par iespēju pārrunāt neskaidrības un skaidrot koncepcijas būtību, jo liela daļa no problēmām, uz kurām norādīja Pacientu ombuds, saistītas ar sociālo, nevis medicīnas jomu,” norāda veselības ministre Ingrīda Circene.

Savukārt Pacientu ombuda valdes priekšsēdētāja Liene Šulce-Rēvele uzsvēra: „Lai ieguvēji būtu visi Latvijas iedzīvotāji, ir svarīgi parūpēties par to, lai visiem ir vienlīdzīgas iespējas piekļūt veselības aprūpes pakalpojumiem, tādēļ nepieciešams lielāks atbalsts no citām nozaru ministrijām. Jārisina problēma saknē un jāceļ tautas labklājība, lai iedzīvotāji varētu atļauties veselības aprūpes pakalpojumus”.

Informāciju sagatavoja:
Aija Bukova-Žideļūna
veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre
Tālr.: 26339264
[email protected]

 

Dalies ar ziņu