Skip to main content

Circene: turpinām strādāt pie efektīvas naudas izlietošanas

„Mēs turpinām strādāt pie veselības finansējuma efektīvas izmantošanas, lai pieejamie finanšu līdzekļi tiktu izlietoti pacientu interesēs,” pauž veselības ministre Ingrīda Circene.

Veselības ministre norāda, ka galvenais mērķis ir panākt, lai pēc iespējas vairāk pakalpojumu pacientiem būtu iespēja saņemt tuvāk savai dzīvesvietai, un atzinīgi novērtē ģimenes ārstu asociāciju iniciatīvu nākt klajā ar priekšlikumiem, kā uzlabot veselības aprūpes darbu.

Atbalstot ģimenes ārstu ierosinājumu pāradresēt neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta sekundāros izsaukumus uz ģimenes ārsta praksi, ministre uzskata, ka nepieciešams nodrošināt prakses darba laiku no plkst. 8 līdz 18, kad sāk darboties ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001.

Tikpat nozīmīgs ir ģimenes ārstu priekšlikums nodrošināt ambulatorās veselības aprūpes saņemšanas iespējas NMP dienesta brigāžu bāzes punktos, kur pacienti varētu vērsties pēc palīdzības vakara stundās un naktīs, kā arī brīvdienās un svētku dienās, norāda ministre.

Ģimenes ārsti arī rosina sadarbībā ar pašvaldībām veidot atskurbtuves pašvaldību teritorijās. I. Circene piekrīt ģimenes ārstu aicinājumam plašāk informēt sabiedrību par ģimenes ārsta konsultatīvo tālruni un dežūrārstu darbību brīvdienās.

„Tikšanās laikā ar ģimenes ārstu asociācijām pārrunājām arī citus risinājumus veselības aprūpes darba sekmēšanai, kurus tagad ministrija apkopojusi konkrētos priekšlikumos,” uzver veselības ministre. I. Circene rosina stiprināt mājas aprūpes dienestus, uzlabojot pieejamību un pagarinot darba laiku. Feldšeru dienestu darba uzlabošanai ministre piedāvā palielināt viņu slodzi no pusslodzes uz pilnu. Feldšeriem būtu jāļauj izrakstīt receptes ar hroniskām slimībām sirgstošiem pacientiem pēc ārsta norādījumiem, uzsver ministre.

„Esam uzņēmuši pareizo virzienu un tagad kopīgiem spēkiem jāstrādā, lai pacientiem nodrošinātu labāku veselības pakalpojumu pieejamību,” pauž I. Circene.

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska
Tālr.: 26339264
[email protected]

 

Dalies ar ziņu