Skip to main content

Darbu ekonomikas ministra amatā sāk Arvils Ašeradens

2016. gada 11. februārī darbu ekonomikas ministra amatā sācis Arvils Ašeradens, kļūstot par 22. ekonomikas ministru kopš 1990. gada 1. marta, kas tiek uzskatīts par Ekonomikas ministrijas izveidošanas datumu.

Iepazīstoties ar Ekonomikas ministrijas vadību un departamentu direktoriem, jaunais ministrs uzsvēra, ka mērķu sasniegšanā viņam svarīgas ir trīs lietas – komanda, ekspertīze un idejas. Ministra darba prioritātes būs inovācijas, investīcijas un nodokļu politika, vienlaikus sekmējot eksportu un palielinot pašvaldību lomu uzņēmējdarbības attīstībā, būvniecības jomas attīstība un sakārtošana, enerģētikas tirgus attīstība, kā arī pievērsīs uzmanību e-pārvaldes principu arvien plašākai ieviešanai.

Vienlaikus šodien darbu ekonomikas ministra amatā beidza Dana Reizniece–Ozola, kura šos amata pienākumus pildīja no 2014. gada 5. novembra – kopumā 1 gadu 3 mēnešus un 6 dienas.

Papildinot ekonomikas ministru portretu galeriju ar savu portretu, D.Reizniece-Ozola pateicās ministrijas kolektīvam par sadarbību un kopā paveikto.

Arvila Ašeradena dzīves gājums

Arvils Ašeradens iepriekš bijis Finanšu ministrijas un Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs, ievēlēts Latvijas Republikas 10. un 11. Saeimā, kur bijis Zinātnes un inovāciju apakškomisijas vadītājs, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja vietnieks, Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja vietnieks, kā arī darbojies Publisko izdevumu un revīzijas komisijā un Pieprasījumu komisijā.

A. Ašeradens laika posmā no 1990. – 2009. gadam strādājis akciju sabiedrībā “Diena”, pildot direktora un valdes priekšsēdētāja pienākumus, kā arī ieņēmis vadošus amatus SIA “Laikraksts “Diena””, SIA “Laikraksts “Dienas bizness””, SIA poligrāfijas grupa “Mūkusala”, SIA “Kauno Diena”, SIA reģionālā prese “Diena”, SIA “Dienas žurnāli”, “MarieBerg Int. AB” (Zviedrija) un citos. Paralēli darbam akciju sabiedrībā “Diena” A. Ašeradens darbojies Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdē kā tās priekšsēdētājs, bet kopš 1999. gada kā asociācijas viceprezidents. Tāpat ieņēmis Pasaules preses izdevēju asociācijas valdes locekļa amatu. A. Ašeradens darba karjeru ir sācis 1986. gadā informācijas aģentūrā LATINFORM, kur sākumā ieņēmis fotoreportiera, bet vēlāk redaktora vietnieka amatu. Karjeru turpināja kā laikraksta “Atmoda” komercdirektors.

2007. gadā A. Ašeradens saņēmis Latvijas Republikas augstāko valsts apbalvojumu – V šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Pēc aktīvās uzņēmējdarbības atstāšanas 2010. gadā A. Ašeradens iekļāvās politiskajā partijā “Pilsoniskā savienība”, kur bija valdes loceklis. Kopš partijas iesaistīšanās apvienībā “Vienotība” darbojas tajā un šobrīd ir valdes loceklis.

1986. gadā A. Ašeradens Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu ekonomiskajā ģeogrāfijā. Papildus ir apguvis dažāda veida augstākā līmeņa uzņēmumu vadītāju apmācību programmas, kuras orientētas uz korporatīvo stratēģisko plānošanu un vadību.

A. Ašeradena dzimtā valoda ir latviešu, vienlaikus viņš brīvi runā angļu un krievu valodās.

A. Ašeradens ir dzimis 1962. gada 30. decembrī Rīgā, ir precējies, 4 bērni. Aizraujas ar burāšanu.

Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu