Skip to main content

Dauls: Latvija krīzi var pārvarēt ar drosmīgiem lēmumiem

Žozefs Dauls, ETP grupas priekšsēdētājs Eiropas Parlamentā

Atklājot ETP grupas sanāksmi Rīgā, Žozefs Dauls uzsvēra, ka "kopš Valda Dombrovska stāšanās amatā, Latvija ir pierādījusi, ka tā var pielāgoties jaunajai ekonomiskajai realitātei un atgriezties pie ekonomiskās izaugsmes".

"No ekonomikas, kura ir balstīta uz iekšējo patēriņu, Valda Dombrovska vadībā Latvijas atkal ir kļuvusi par valsti, kuras ekonomika ir balstīta uz eksportu. No naudu vieglprātīgi tērējošas valstis, Latvija atkal ir kļuvusi par valsti, kura naudu tērē gudri.
2010. gadā budžeta izdevumi tika samazināti par 4 %, iekļaujot arī budžeta izdevumu samazināšu 2009. gadā, kopumā budžeta tēriņi 2 gados ir samazināti par 10 %.," teica Ž. Dauls.

2. un 3. septembrī Rīgā notiek Eiropas Tautas partijas grupas biroja sanāksme, kuras laikā tiek spriests par ekonomisko situāciju Latvijā un Baltijas valstīs.

Grupas priekšsēdētājs Ž. Dauls, uzrunājot Ministru Prezidentu Valdi Dombrovski, apsveica viņu ar drosmīgajiem lēmumiem, kurus viņa vadītā valdība ir spējusi pieņemt kopš stāšanās amatā 2009. gada martā. "Jūs esat sācis Jūsu tautai ļoti svarīgu darbu," uzsvēra Ž. Dauls.

"Mūsu politiskā ģimene, Eiropas Tautas partija, darīs visu nepieciešamo, lai atjaunotu ekonomikas izaugsmi, mēs cīnīsies par darba vietām un nevienlīdzības mazināšanu. Šo cīņu jau veic mūsu valdības visā Eiropā, lai arī tas ir grūts uzdevums. Tā ir arī mūsu kolēģu cīņa nacionālajos parlamentos un arī mēs, EP deputāti, strādājam katru dienu, lai padarītu Eiropu vairāk konkurētspējīgu, vairāk pievilcīgu investoriem, palielinātu sociālo kohēziju un saglabātu dzīves līmeņa kvalitāti," teica priekšsēdētājs.

Jau vairākus mēnešus mēs varam novērot pozitīvus ekonomikas rādītājus ne tikai Latvijā, bet arī citās ES dalībvalstīs, piemēram, Lielbritānijā un Vācijā. Eiro vērtība pret dolāru ir kāpusi, ekonomika atjaunojas ASV un citās valstīs. "Tas nozīmē, ka pašreizējā krīze var tikt pārvarēta ar ilgtermiņa lēmumiem un risinājumiem," teica ETP grupas priekšsēdētājs.

"Mūsu pilsoņi ir noraizējušies un uztraucas par savām darba vietām, pensijām un par savu bērnu nākotni. Mēs aicinām viņus atcerēties tos cilvēkus, kuri pieņēma drosmīgos un ļoti nepieciešamos lēmumus un neticēt populistiem un nereāliem solījumiem," savu runu nobeidza Ž. Dauls.

Turpmākai informācijai:
Žozefs Dauls, ETP grupas priekšsēdētājs, tālrunis: +32-2-2847525
Antuāns Ripolls, ETP grupas priekšsēdētāja preses pārstāvis, tālrunis: +32-475-856290 

Dalies ar ziņu