Skip to main content

Deputāti pieprasa atbrīvot “Rīgas satiksmes” valdi

Rīt, 14. martā plkst. 13:30, Rīgas domē 601. telpā notiks preses konference, kurā partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte un deputāts Olafs Pulks informēs par prasību iekļaut rītdienas domes sēdes darba kārtībā jautājumu par RP SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena un pārējo valdes locekļu atbrīvošanu no amata sakarā ar Konkurences padomes atklātajiem pārkāpumiem un uzlikto naudas sodu. Pieteikumu Rīgas domes sēdei ir kopīgi parakstījuši partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis, un tajā ir pieprasīts Konkurences padomes uzlikto sodu piedzīt no Rīgas satiksmes valdes locekļu un kapitāla daļu turētāja Nila Ušakova personiskajiem līdzekļiem.

Konkurences padome ir uzlikusi “Rīgas satiksmei” 2,1 miljona un “Rīgas mikroautobusu satiksmei” 88 tūkstošu eiro sodu par konkurences ierobežošanu, vienojoties par to, ka “Rīgas mikroautobusu satiksmes” braukšanas maksa nedrīkst būt zemāka par “Rīgas satiksmes” tarifu.

Pēc opozīcijas deputātu domām par uzņēmuma valdes nespēju kompetenti un kvalificēti vadīt uzņēmumu liecina arī fakts, ka, neskatoties uz regulāro Rīgas pilsētas budžeta dotāciju, kas sasniedz gandrīz divas trešdaļas no uzņēmuma ieņēmumiem, “Rīgas satiksmei” jau par tradīciju kļuvis finanšu gadu pabeigt ar zaudējumiem.

“Rīgas satiksmes” ieņēmumi 2016. gadā bija 154 miljoni eiro. Tajos ir iekļauta 91 miljona eiro dotācija no Rīgas pilsētas budžeta un 8,2 miljonu eiro dotācija no valsts budžeta, bet atlikumu veido iedzīvotāju maksājumi par sabiedrisko transportu un autostāvvietu izmantošanu. Šogad “Rīgas satiksmei” galvaspilsētas budžetā ir paredzēta 88,6 miljonu eiro dotācija, kura var pieaugt turpmākajos budžeta grozījumos.

Dalies ar ziņu