Skip to main content

Deputāts Ķirsis: sods par maldinošajām “Rīgas satiksmes” reklāmām Ušakovam jāsedz no saviem līdzekļiem

VIENOTĪBAS Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis aicina Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu no personīgajiem līdzekļiem samaksāt Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) piemēroto naudas sodu par nepatieso Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksmes” reklāmu un publiski atvainoties rīdziniekiem par klaju sabiedrības maldināšanu.

Pēc Ķirša lūguma PTAC izvērtēja “Rīgas satiksmes” reklāmu, kurā pašvaldības uzņēmums ievērojamajā sabiedriskā transporta biļešu cenu paaugstināšanā vainoja Ministru kabinetu.
PTAC, izvērtējot iesniegumu, atzina, ka reklāmās atspoguļoti nepatiesi un melīgi apgalvojumi, un piemēroja „Rīgas satiksmei” 6000 eiro naudas sodu. Arī apelācijas instances tiesa atstāja negrozītu Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas 2016. gada 24. februāra spriedumu un līdz ar to arī PTAC piemēroto naudas sodu 6000 eiro apjomā. Spriedums nav pārsūdzams un stājies spēkā tā sastādīšanas dienā.

“Vēršos pie Jums kā pie SIA „Rīgas satiksme” uzņēmuma kapitāldaļu turētāja ar aicinājumu no saviem personīgajiem līdzekļiem apmaksāt PTAC piemēroto naudas sodu 6000 eiro apjomā un reklāmas izdevumus 13 000 eiro apjomā, jo esmu pārliecināts, ka Rīgas pilsētas nodokļu maksātājiem nav jāapmaksā Jūsu politisko ambīciju radītās finansiālās sekas,” iesniegumā Ušakovam norāda Ķirsis.

Tāpat deputāts aicina Ušakovu publiski atvainoties rīdziniekiem par klaju sabiedrības maldināšanu.

2015.gada janvārī Ķirsis kopā ar vairākiem citiem deputātiem vērsās pie PTAC ar aicinājumu izvērtēt Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” reklāmas atbilstību likuma normām. Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” 13 tūkstošus eiro vērtā jaunajiem braukšanas tarifiem veltītā mediju kampaņa ir acīmredzami politiska partijas “Saskaņa” reklāma, un partijai pašvaldības kapitālsabiedrības iztērētie līdzekļi būtu jāatmaksā „Rīgas satiksmes” budžetā, lūdzot izvērtēt reklāmas atbilstību, norādīja Ķirsis.

Dalies ar ziņu