Skip to main content

Diskutēs par Eiropas un Ķīnas sadarbības iespējām uzņēmējdarbībā

Otrdien, 26.novembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Bukarestē (Rumānijā) piedalīsies Ķīnas, Centrāleiropas un Austrumeiropas (CAE) premjeru sanāksmē, kā arī apmeklēs Biznesa forumu un tiksies ar Ķīnas un Rumānijas premjerministriem. Vizītes mērķis – ekonomisko sakaru paplašināšana.

Rumānijas Ministru prezidents Viktors Ponta (Victor Ponta) ielūguma vēstulē norāda, ka tikšanās Bukarestē dos iespēju turpināt stiprināt ekonomisko sadarbību starp CAE valstīm un Ķīnu.

Biznesa forumā īpaša uzmanība tiks pievērsta enerģētikas, transporta, infrastruktūras, informācijas tehnoloģiju un komunikāciju, lauksaimniecības, tūrisma nozarēm, finanšu un banku sektoram. To atklās Ķīnas Tautas Republikas premjerministrs Li Kecjans (Li Keqiang) un Rumānijas Ministru prezidents V.Ponta, kā arī pārējo CAE valstu premjerministri.

Ministru prezidentam 26.novembrī notiks arī divpusēja tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas premjerministru. Plānots, ka amatpersonas pārrunās intereses tranzīta un loģistikas jomā, investīciju piesaistes iespējas biznesa un infrastruktūras projektiem, kā arī izglītības eksporta iespējas.

Tāpat premjeram plānota tikšanās ar Rumānijas premjerministru V.Ponta, kuras laikā premjeri pārrunās politiskā dialoga un ekonomiskās sadarbības prioritātes, kā arī eiro ieviešanu Latvijā, Latvijas gatavošanos prezidentūrai ES Padomē 2015.gadā un citas aktualitātes.

Premjers Latvijā atgriežas trešdien, 27.novembrī.

Par Biznesa forumu:
Biznesa forums tiek organizēts Ķīnas un CAE premjeru sanāksmes ietvaros. Tajā piedalīsies aptuveni 1000 Ķīnas un CAE valstu uzņēmēji no valsts un privātā sektora. Latviju pārstāvēs uzņēmumi, kas darbojas telekomunikāciju jomā, finanšu un banku nozarē, kā arī transporta un loģistikas jomā. Vairāk par Biznesa forumu skatīt šeit.

Informācija par Latvijas un Ķīnas investīciju projektiem rodama šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu