Skip to main content

Diskutēs par „Zaļās grāmatas” izmantošanu valdības lēmumu pieņemšanā

19. decembrī Valsts administrācijas skolā notiks Valsts kancelejas rīkots seminārs nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un valsts pārvaldes darbiniekiem „Diskusiju dokumenti Latvijā: PAR un PRET” par ārvalstu un Latvijas pieredzi aktīvā sabiedrības iesaistē politikas plānošanas un normatīvo dokumentu izstrādes sākumposmā.

Valsts kancelejas direktore un Memoranda īstenošanas padomes vadītāja Elita Dreimane paudusi viedokli, ka Latvijā NVO ir plašas iespējas piedalīties valdības lēmumu pieņemšanas procesā, tomēr dokumentu izstrādes sākumposmā šīs iespējas vēl arvien ir nepietiekamas, tāpēc svarīgi izvērtēt citās valstīs un Eiropas Komisijā izmantotos sabiedrības iesaistes instrumentus, no kuriem viens ir diskusiju dokumenti (green papers).

Semināru atklās Ministru prezidenta ārštata padomniece nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumos Sarmīte Ēlerte. NVO eksperti Iveta Kažoka (PROVIDUS) un Inese Vaivare (LaPAS) sniegs informāciju par ārvalstīs sabiedrības iesaistei izmantoto diskusiju dokumentu sniegtajām iespējām un arī riskiem, kādi varētu būt, ieviešot šādu līdzdalības formu.

Tāpat semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā izmantotām metodēm iespējami agrīnai sabiedrības iesaistei.

Pēc informatīvās daļas semināra dalībnieki pārrunās jaunās līdzdalības iespējas pēc nozaru principa nodalītās darba grupās, ņemot vērā konkrētajā nozarē izmantotos sabiedrības līdzdalības instrumentus un aktuālos uzdevumus.

Seminārs notiks 19. decembrī no plkst. 14:00 līdz 17:00 Valsts administrācijas skolā, Raiņa bulv.4, 1. stāva zālē. Pieteikties dalībai seminārā iespējams līdz 18. decembra plkst. 15:00, reģistrējoties internetā šeit vai arī zvanot pa tālruni 67082929.

Semināra programma

Informāciju sagatavoja:
Gunta Freimane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082929
[email protected]

 

Dalies ar ziņu