Skip to main content

Dombrovskis ar ĶTR Nacionālā Tautas Kongresa priekšsēdētāja vietnieku Haņu Cjide pārrunā sadarbību ekonomikas un kultūras jomās

Piektdien, 20. maijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) Nacionālā Tautas Kongresa priekšsēdētāja vietnieku Haņu Cjide (Han Qide) un delegācijas pārstāvjiem, kuri vizītes Latvijā ietvaros tiekas ar valsts augstākajām amatpersonām.

Sarunas laikā puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) dialogs un divpusējā sadarbība attīstās dinamiski. Ministru prezidents V. Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski attīstīt ekonomiskās un tirdzniecības attiecības ar Ķīnu, turpināt iesākto sadarbību starp Latvijas un Ķīnas uzņēmējiem, kā arī piesaistīt investīcijas.

Haņs Cjide pauda nostāju, ka saredz sadarbības iespējas ar Latviju medicīnas un farmācijas jomā, kā arī transporta, loģistikas un citās jomās.

Puses pārrunāja sadarbību kultūras jomā, tai skaitā ieceri izveidot Konfūcija institūtu Rīgā. Ministru prezidents pateicās Ķīnas pārstāvim par ĶTR sniegto atbalstu, nodrošinot iespēju 500 Latvijas studentiem apgūt ķīniešu valodu.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082919
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu